Разумков очікує ухвалення законопроєкту про соцгарантії для добровольців АТО та ООС

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив про необхідність підписання законопроєкту №2045-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції.

Відповідну заяву було зроблено під час засідання погоджувальної наради, яку транслював телеканал ZIK.

"Цього тижня на порядку денному розглядатимуться важливі законопроекти. Це і закон про соціальні гарантії та статус для бійців добровольчих батальйонів, це закон про покарання за "кнопкодавство"", - сказав він.

Як зазначається у пояснювальній записці проектом запропоновано доповнити Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», додавши до переліку учасників бойових дій  осіб, які у період до набрання чинності Законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”, добровільно захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо виконували бойові завдання антитерористичної операції в районах її проведення не менше ніж 30 календарних днів (незалежно від перерв), у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національною гвардією України, Службою безпеки України та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

При цьому пропонується не поширювати цей статус на працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, а також осіб, які добровільно забезпечували (або добровільно залучалися до забезпечення) проведення антитерористичної операції (у тому числі здійснювали волонтерську діяльність).

Законопроектом пропонується також встановити механізм прийняття рішення про надання статусу учасника бойових дій таким особам та встановлюються відповідні підстави.

Крім того, законопроектом також пропонується поширити відповідні державні соціальні пільги та гарантії на цих осіб та членів їх сімей.

Нагадаємо, сьогодні, 28 жовтня, до бійців "Національного корпусу", які перебувають у Золотому-4, прибули правоохоронці.

 

Loading...