Новини » Політика 28 жовтня, 2019, 17:00
Олексій Чернишов – новий голова Київської ОДА: Що відомо про харківського бізнесмена
Олексій Чернишов
Олексій Чернишов

Сьогодні стало відомо, що новим очільником Київської обласної державної адміністрації стане харків’янин Олексій Чернишов. Відповідний указ уже підписано Президентом Володимиром Зеленським. Попередньо такі кадрові зміни у Київській ОДА погодив Кабінет міністрів.

Про передумови призначення Олексія Чернишова головою Київської облдержадміністрації, його бізнес-діяльність у Харкові і задеклароване майно – детальніше далі у матеріалі.

Хто такий Олексій Чернишов

Новопризначеному голові Київської ОДА Олексію Чернишову 42 роки, він одружений та має двох синів.

Народився і виріс у Харкові, закінчив гуманітарний університет «Народна українська академія», отримавши спеціальність «Економіка підприємства».

Пізніше, у 2002 році, отримав ще одну вищу освіту – у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство».

Одразу після закінчення вишу почав працювати як бізнесмен, зайнявшись на початку 2000-х років комерційною нерухомістю та девелопментом у рідному Харкові.

Там він співпрацював з харківським концерном АВЕК, що займався і досі займається управлінням і розвитком активів у галузі комерційної нерухомості та медіа-бізнесу, реалізуючи проєкти девелопменту торгівельних центрів, супермаркетів, офісів.

У 2005 році Чернишов стає президентом концерну, а з 2008 по 2013 роки працював головою наглядової ради концерну і групи «АВЕК».

У 2012 році виступає засновником інвестиційно-девелоперської компанії Eastgate Development і увійшов до царини масштабних проєктів у галузі комерційної нерухомості.

За рік Чернишов реалізовує проєкт «Київська Бізнес Гавань», а у 2014 – засновує інвестиційну компанію «VI2 Partners», розташовуючи її офіси у Києві та у Відні. Компанія займається прямими інвестиціями, формуванням та управлінням активами. Сам Чернишов очолює її найприбутковіші процеси, як-от інвестиційний банкінг – злиття і поглинання, залучення капіталу, реструктуризацію заборгованості.

У листопаді 2017 року бізнес Чернишова йде вгору, він викуповує частку концерну та паралельно стає головою наглядової ради Українського клубу нерухомості URE Club. Це професійне співтовариства, яке об’єднує експертів та фахівців ринку нерухомості України.

Задеклароване майно 

У декларації кандидата на посаду голови Київської ОДА, розміщеної на сайті декларацій чиновників, Олексій Чернишов повідомляє про своє майно, яким він володіє станом на 2018 рік.

Отож, бізнесменові належить понад 200 000 гривень та 60 000 євро, розміщених на банківських рахунках. Окрім цього, він зберігає 750 000 доларів готівкових коштів, а його дружина Світлана – 115 000 доларів готівки. Також бізнесмен позичив третім особам понад 6 мільйонів гривень.

У 2018 році дохід Чернишова від відчуження цінних паперів та корпоративних прав склав 19 563 519 гривень, а у його дружини – 4 102 426 гривень. До того ж, Чернишов задекларував іноземний дохід закордонної юридичної особи – компанїі VI2 Partners GmbH – 2 249 755 гривень. Також бізнесмен задекларував вісім компаній, зареєстрованих за кордоном: на Кіпрі, на Британських та Віргінських островах та в Австрії, у яких він є кінцевим бенефіціаром.

Стосовно нерухомості, то родині Чернишових належать квартира у Києві площею 200 квадратних метрів та вартістю 5 370 070 гривень, земельна ділянка на Київщині на 1412 «квадратів» за 450 140 гривень, будинок  у Київській області площею 330 метрів і вартістю 944 900 гривень та квартира у Нікополі площею 45 квадратних метрів і вартістю 116 150 гривень.

Згідно з декларацією, у нього і у дружини по два автомобілі: два Land Rover, Skoda та Mercedes-Benz. Олексій Чернишов і його дружина, окрім цього, володіють ще й колекцією годинників і ювелірних прикрас, книг і картин.

Що передувало призначенню Чернишова

Попередником Олексія Чернишова був дипломат, один з топ-менеджерів «Укренерго» та чиновник  Міністерства енергетики, Михайло Бно-Айріян. Його на посаду голови Київської ОДА призначив Президент Володимир Зеленський у липні 2019 року.

Однак, пропрацювавши чотири місяці, Михайло Бно-Айріян заявив про свою відставку. 20 жовтня голова столичної ОДА написав заяву про відставку. Правда, питання про призначення його наступника вирішилося на диво оперативно –  всього за тиждень.

«Ліпше умерти раз, умерти гордо, з незламаною душею, аніж повзати на колінах і вмерти двічі – морально і фізично. Але в першім варіанті ще є шанс взагалі не вмерти», – так супроводив своє рішення про відставку Михайло Бно-Айріян. 

Нагадаємо, ще у червні цього року Президент Володимир Зеленський звільнив п’ятнадцятьох  губернаторів, серед яких був і вже колишній голова Київської облдержадміністрації Олександр Терещук.  

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 16:37 :36