Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 291 Читать эту новость на русском

Керувати підприємством "Укрспирт" буде людина, проти якої НАБУ веде розслідування

Новий уряд не припиняє дивувати своєю кадровою політикою. Найбільше шокує те, як токсичні чиновники епохи Порошенка абсолютно гармонійно вписуються в сьогоднішню команду влади. З подачі Міністра Тимофія Милованова керувати стратегічним для країни підприємством "Укрспирт" Кабмін призначає людину, проти якої НАБУ веде розслідування про зловживання в особливо великих розмірах (500 і 200 мільйонів гривень).

Керувати підприємством "Укрспирт" буде людина, проти якої НАБУ веде розслідування
Фото ZIK

Про це пише УНН.

«Маразм міцнішав, шиза косила» - стара фраза з радянського минулого сьогодні як ніколи актуальна. І краще за все вона характеризує кадрову політику влади, часом абсолютно неадекватну.

На початку подив викликала різношерста маса «кіндер-сюрпризів» в залі Верховної Ради. Потім - різномастні чиновники 4-го або 5-го ешелону режиму Януковича, які посіли ключові посади в Уряді Гончарука. Але, найбільше шокувало те, як токсичні чиновники епохи Порошенка абсолютно гармонійно вписалися в сьогоднішню команду влади!

Хтось чув хоч слово про те, що збираються звільняти скандального Главу «Нафтогазу» Андрія Коболєва?! Або може збираються поганою мітлою вимести великих «реформаторів» Смілянського та Кравцова - один з яких угробив «Укрпошту», а другий «Укрзалізницю», і єдиними реформами яких було підняття цін на послуги держ.компаній для населення і готується продаж цих компаній олігархам ?!

Ні, ми швидше чуємо про те, що замість того, щоб розслідувати діяльність 1-го заступника Міністра економіки Максима Нефьодова (проти якого вже кілька років йде розслідування його корупційних злочинів) - його відправляють на підвищення, очолювати нашу митницю. Або призначене ще Порошенко керівництво Нацбанку на чолі з Рожковою і Смолієм, потискуючи руки Гончаруку, підписують з ним дружній Меморандум про взаємодію.

Але! 23 жовтня фортеця «кадрового маразму» нового Уряду досягла пікового значення в 96 градусів. З подачі Міністра Тимофія Милованова керувати стратегічним для країни підприємством «Укрспирт» Кабмін призначає людину проти якого Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) вже давно веде розслідування про зловживання в особливо великих розмірах (500 і 200 мільйонів гривень).

Уряд не бентежить «брудна» біографія протеже Милованова і він призначає керувати державною компанією відомого в галузі «міцних напоїв» Сергія Блескуна, який:

  • за часів Порошенка вже керував цим підприємством і ганебно був звільнений,
  • проживаючи в Москві, був ТОП-менеджером відомих російських компаній, а в Україні - найбільших алкогольних компаній - мнополістов, будучи їх лобістом і захисником інтересів.

Призначає людину, головна мета якого - спочатку ліквідація державної монополії виробництва спирту на користь трьом відомим горілчаним компаніям, а потім вугільний розпродаж за безцінь декількох десятків держ.компаній і порізка їх обладнання на металобрухт. І звичайно ж все це відбудеться під гучні гасла і реформаторські заклики! А ось до чого це призведе - давайте розбиратися ...

Про компанію «Укрспирт» не чув, напевно, тільки ледачий.

І якщо відставити убік стандартні звинувачення в корупції, крадіжці і криміналі, потрібно відзначити головне - кожна нова влада обов'язково намагалася поставити свого наглядача за цією компанією. І все для того, щоб освоїти нелегальні потоки спирту, які розчиняються як в утробах великих офіційних лікеро-горілчаних компаній, так і малих напів-легальних підприємств, які щодня викидають на ринок мільйони пляшок міцних напоїв.

Змінювалися президенти, міністри, директори та наглядачі. Схеми залишалися колишніми!

З компанії «Укрспирт» регулярно викачували сотні мільйонів неврахованого прибутку, а десятки її підприємств поступово під різними приводами відчужувалися різними ділками. Підсумок - половина підприємств держ.компаній втрачені і сьогодні вже непідконтрольні державі.

Виходячи з позиції звичайної логіки, раз за них йшла така боротьба щоб отримати їх в свою власність - значить вони здатні генерувати прибуток. Великий прибуток!
А це означає, що:

  • при правильному підході з боку Держави,
  • грамотному менеджменті - який буде не вбивати, а розвивати компанію,
  • при абсолютно здоровому глузду не таких уже великих інвестиціях в дану компанію (які реально знайти)

Україна може зробити стратегічне виробництво спирту значно більш ефективним і високоприбутковим - збільшивши надходження в бюджет країни.

Або ж зробивши компанію інвестиційно привабливою - вийти на ринок IPO, залучити кошти міжнародних інвесторів і вже потім продати її по максимально (!!!) повній вартості саме як високоліквідний актив - поповнивши бюджет країни на реально велику суму грошей.

Але, потрібно розуміти, що інвестиційна привабливість компанії «Укрспирт» у цій ситуації тримається виключно до тих пір, поки існує державна монополія на виробництво спирту.

Так що ж станеться після її скасування?! ..

У найкоротші терміни трьома основними лікеро-горілчаними компаніями, - Nemiroff, Global Spirits (Хортиця), Bayadera (Хлібний дар, Козацька рада, Коблево, etc.), на базі власних виробничих потужностей будуть побудовані абсолютно нові заводи з виробництва спирту.

Вже сьогодні ці три компанії викуповують в «Укрспирту» близько 80% виробленої ним продукції і тільки 20% спирту йде всім іншим.

Відповідно, побудувавши власні спирт.заводи вони будуть постачати собі спирт за собівартістю - різко збільшивши власну маржу.

Питання №1

Чи вдасться державі в разі знаходження спиртзаводів безпосередньо в структурі приватних лікеро-горілчаних компаній здійснити хоч якийсь контроль кількості реального виробленого спирту? Сумнівно!

Питання №2

Чи будуть монополісти - виробники лікеро-горілчаних виробів (ЛГВ) зацікавлені продавати спирт більш дрібним компаніям, які залишилися на ринку? Навряд чи й тільки в разі великих надлишок що мало ймовірно. Навіщо їм конкуренти?!

Питання №3

Де будуть брати спирт інші виробники ЛГВ? Будуть вже абсолютно легально завозити його в Україну з Росії, Молдавії, Білорусі та інших країн, ще більше збільшуючи і так від'ємне торговельне сальдо країни.

Питання №4

Що буде з підприємствами компанії «Укрспирт»? Вони в один момент перетворяться на нікому не потрібний металобрухт, будуть продані за безцінь, а ще радянське обладнання порізане і здано в утиль.

Питання №5

Яка доля чекає співробітників цих підприємств? Безробіття, трудова еміграція в Польщу, Росію та інші найближчі країни. І оплата за рахунок бюджету країни посібників цим співробітникам внаслідок звільнення з ініціативи держави. Тобто за рахунок усіх нас з Вами!

Але ж крім виготовлення ЛГВ спирт використовується для виробництва препаратів медичного призначення, в фармацевтиці, парфумерії, хімічній промисловості, і так далі. Про перспективи та можливості використання технічного спирту можна написати не один матеріал. Варто тільки захотіти, і наша країна може стати найбільшим виробником і експортером біоетанолу в Європі.

Головне - це бажання розвивати країну і її промисловий сектор. У сьогоднішньої влади бажання розпродати, на жаль, значно вище ніж розвивати.

Саме тому на посади “могильників” нашої економіки і призначаються такі особистості як Тимофій Милованов, Сергій Блескун і інші персонажі цього театру кадрового абсурду. Персонажі, які готові торгувати інтересами країни і народу - аби урвати самим та побільше.

Чи вдасться їм це?.. Чи дозволимо ми їм це зробити?.. - залежить виключно від нас!

Ігор Гарбарук

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19 Треба поговорити
Іван Шинкаренко | 12.11.19 | HARD з Влащенко
Іван Шинкаренко | 12.11.19 | HARD з Влащенко HARD з Влащенко
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко HARD з Влащенко
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі "Слуги народу" | Треба поговорити Треба поговорити
Ринок землі в Україні.
Ринок землі в Україні. "Слуга народу" без монобільшості? | Деталі дня | 12.11.19 Деталі дня