Новини » Суспільство 28 жовтня, 2019, 15:23
Глава NASA буде добиватися повернення Плутону "статусу планети"
Фото NASA
Фото NASA

Керівник Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) Джим Брайденстайн хочее повернути Плутону статус планети.

Про це він заявив на Міжнародному аеронавтичному конгресі, передає Forbes

"Я тут щоб сказати вам, що як керівник NASA я вірю, що Плутон — це планета", – зазначив глава NASA.

Брайденстайн висловив думку, що параметри орбіти небесного тіла не повинні бути одним з основних критеріїв, чи є він планетою. Набагато більш значущим аспектом глава NASA визнав "внутрішню цінність" об'єкта, яка в разі Плутона значно зросла після його вивчення в рамках місії New Horizons в 2015 році.

Астрономи давно сперечалися про те, що можна вважати планетою. У 1930 році, коли американський астроном Клайд Томбо відкрив Плутон, його назвали планетою через те, що він не був схожий на інші небесні відомі тіла – комети, астероїди або зірки.

Пізніше критерії до планет посилилися – в ході довгих дебатів астрономи прийшли до висновку, що планетою може вважатися тіло, яке знаходиться на орбіті Сонця, яке досить масивне, щоб за рахунок самогравітаціі зберігати сферичну форму, і знаходиться на "чистій" орбіті навколо Сонця, тобто на ній не повинно бути сторонніх тіл.

Раніше повідомлялося, що NASA планує запустити апарат для пошуку води на Місяці. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 20:51 :21