Стали відомі переможці Ризького кінофестивалю

Гран-прі Ризького міжнародного кінофестивалю (RIFF) отримав фільм Кароліса Каупініса «Nova Lituania»; в конкурсі «Артодокфесту» перемогла картина Ксенії Охапкіної «Безсмертний»; українського режисера Сергія Лозницю відзначили спеціальним згадуванням журі за стрічку «Державні похорони».

Про це повідомляє Укрінформ.

Переможець, молодий 32-річний литовський режисер Кароліс Каупініс зняв чорно-білу картину «Nova Lituania» в стилі неоретро. Це фантазія на історичну тему, чия тривожність співзвучна сучасності: наприкінці 1930-х років, відчуваючи воєнну загрозу для держави та литовської нації, професор географії Каунаського університету Феліксас Груодіс пропонує евакуювати всіх литовців в якусь африканську колонію, щоб заснувати там Нову Литву – Nova Lituania.

В картині Ксенії Охапкіної «Безсмертний» метафорично розказується про життя промислового міста Апатити на російській Півночі. Найбільш в ній вражає існування підлітків в мілітарній дитячій організації «Юнармія», яка була створена в часи путінського режиму.

Стрічку «Державні похорони» українського режисера Сергія Лозниці, створену в результаті переосмислення унікального архіву документальної зйомки, відзначили спеціальним згадуванням журі. Ця картина розповідає про церемонію прощання з радянським диктатором Йосипом Сталіним.

Слід також зазначити, що цьогоріч одним з трьох членів журі «Артодокфесту», який проходив в межах RIFF, був відомий український кінорежисер, сценарист і продюсер Роман Балаян.

Нагадаємо, друга національна премія кінокритиків КІНОКОЛО оголосила переможців.Премії лауреатам було вручено 24 жовтня на урочистій церемонії під час відкриття кінофестивалю «Київський тиждень критики».

загрузка...
загрузка...
Loading...