Імпічмент Трампу: Парнас і Фруман готували візит Джуліані до Києва для зустрічі з Зеленським

Руді Джуліані з головним рабіном України Моше Реувеном Асманом. Фото з соцмереж

Особистий адвокат президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Руді Джуліані в травні цього року планував прибути до Україну з офіційним візитом, щоб зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським, якого мав підштовхнути до розслідування справи щодо Байдена.

Про це повідомляє BuzzFeed.News.

Згідно з повідомленням, Джуліані є почесним мером Анатовки - соціально-адаптаційного проекту у Київській області, призначеного для біженців зі сходу України та побудованого в 2014 році на кошти єврейської громади.

"За допомогою даного проєкту та за посередництва Льва Парнаса та Ігоря Фрумана для Джуліані намагалися організувати зустріч з новообраним президентом України, якого він мав підштовхнути до розслідування щодо Байдена", - зазначили у виданні.

За словами Джуліані, його візит в Україну планувався нібито для участі у заході в неназваній єврейській громаді, де колишній мер Нью-Йорка мав виступити з промовою.

Однак візит Джуліані було скасовано, оскільки Зеленський відмовився зустрітися з ним.

Замість України Джуліані і Парнас вирушили до Парижа, де вони зустрілися з головою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким, який був одним із джерел кампанії Джуліані по Україні.

У Парижі також був присутній Моше Реувен Асман (головний рабін Києва та України від Всеукраїнського конгресу юдейських релігійних громад, один з організаторів проекту "Анатовка", - ред.), де і подарував колишньому меру Нью-Йорка символічний ключ від Анатовки.

Серед спонсорів Анатовки - соратник Джуліані Ігор Фруман, проросійський політик, чинний нардеп Вадим Рабинович і казахський олігарх Олександр Машкевич, чия компанія Eurasian National Resources Corporation є фігурантом справи про корупцію у Великобританії.

Фруман був публічним спонсором проекту протягом мінімум двох років. Наприкінці 2017 року він заснував нью-йоркську благодійну організацію "Американські друзі Анатовки", яка, згідно з фінзвітами, зібрала трохи більше 1300 доларів, дані за 2018 рік не опубліковані.

Згідно з даними, якими володіє BuzzFeed News, щонайменше протягом двох років Парнас і Фруман робили пожертвування і запитували фінансову підтримку єврейських благодійних організацій в рамках міжнародних зусиль по налагодженню зв'язків з впливовими політиками.

Документи свідчать про те, що на додаток до внеску у проект "Анатовка" Фруман і Парнас зробили невідоме раніше пожертвування в розмірі 25 тис. доларів на адресу фонду "Молодий Ізраїль" - некомерційної організації в Нью-Йорку, керованої Джозефом Фрагером, який раніше займався збором грошей для міністра енергетики США Ріка Перрі.

Раніше повідомлялося, що ще до інавгурації на посаду президента Володимир Зеленський відчував тиск із боку президента США Дональда Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані з приводу розслідування щодо сина демократа Джо Байдена.

Loading...
Loading...
Loading...