Новини » Політика 111 Читать эту новость на русском

Верховний суд попросив Зеленського ветувати законопроєкт про судову реформу

Верховний Суд затвердив звернення до президенту України ветувати законопроєкт №1008 про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування.

Про цей йдеться на офіційній сторінці установи у Facebook.

"Ми не почули від міжнародних організацій іншої думки, крім тієї, що поспішне прийняття змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та окремих законів України щодо діяльності органів суддівського врядування, необговорення цих змін фактично «ставить під сумнів надійність України як партнера ключових європейських інституцій", - заявила голова Верховного суду Валентина Данішевська.

За її словами, основні застереження, висловлені представниками судової влади та міжнародними організаціями, не були враховані під час розгляду і ухваленням парламентом.

"Боротьба за незалежність судової системи має продовжуватися. І не лише зараз, коли існує небезпека підписання та набрання чинності Законом, деякі положення якого несуть у собі загрозу незалежності судової влади. Ми повинні щодня стежити за тим, щоб зазіхань на незалежність судової системи не було", - додала Данішевська.

Також, на її думку незалежність суду – це не привілей суддів, а гарантія неупередженого суду для людей. Також у зверненні зауважується на тому, що кількість суддів Верховного Суду може змінюватися, але спочатку потрібно укомплектувати кваліфікованими кадрами суди першої та апеляційної інстанцій, забезпечити єдність судової практики, що в результаті призведе до підвищення авторитету цих судів і зниження очікувань учасників процесу щодо можливості успішного оскарження рішень у Верховного суду.

"Ми наголошуємо на небезпечності деяких норм згаданого Закону не тому, що хочемо стагнації. Ми хочемо розвитку та змін. Але таких змін, які б приносили позитивні результати для судової системи, для громадян та для країни", - додала голова Верховного суду.

Раніше повідомлялося, що у Верховній Раді зареєстровано дві постанови №1008-П1 та №1008-П2 про скасування рішення Верховної Ради від 16.10.2019 року про прийняття в цілому проєкту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування", чим заблокувано підпис ухваленого законопроєкту.

Loading...
Loading...
Loading...