Новини » Політика 25 жовтня, 2019, 17:00 блоги
Нова влада обжилася і почала генерувати тіньовий потік грошей
Сергій Фурса
Інвестбанкір,спеціаліст відділу продажів боргових інструментів в інвестиційній компанії "Dragon Capital"
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Виплата зарплат у конверті депутатам є абсолютно передбачуваним результатом відмови від збільшення офіційних доходів народних обранців. Єдиний спосіб зберегти незалежність нардепа - це підвищити йому зарплату до ринкового рівня. Все інше - лицемірство. Коли вибираєш лицемірство - вибираєш і корупцію.

Про це пише Сергій Фурса на своїй сторінці у Facebook.

Депутати почали отримувати зарплату у конверті? Який сюрприз.

Виплата зарплат у конверті депутатам є абсолютно передбачуваним результатом відмови від збільшення офіційних доходів народних обранців. У Слуги народу був вибір. По справжньому боротися за чистоту і підвищити зарплату депутатам до реального рівня, який зараз може бути отриманий тільки доплатами в конверті. У турборежимі. Або зробити вигляд, що всім вистачає зарплати, яка менше, ніж отримують джуніори в ІТ. Вибрали другий варіант. Тому що підвищувати зарплати непопулярно. Українському суспільству це б не сподобалося.

І знову ми бачимо, що замість того, щоб витрачати високий рейтинг на непопулярні, але правильні кроки, влада намагається всіма силами зберегти рейтинг. Рейтинг заради рейтингу. Та сама історія, що в земельній реформі, що в питанні депутатських зарплат.

А тепер безвихідь. Тепер вже пізно. Тепер все скликання парламенту депутати будуть отримувати зарплати в конверті. І хто буде їм платити, той і буде їх танцювати. Це може бути керівництво партії. А може бути конкуруючий олігарх, який готовий дати більше. І в цьому парламенті не так багато людей, які готові відмовитися. Особливо, якщо ми говоримо про випадкових людей, що знімали весілля до того, як потрапити в парламент. Можливо, не всі депутати Слуги народу беруть конверти. Все-таки серед них є люди з цінностями. Але здебільшого буде легко піти на компроміс з собою і пояснити, що це справедливо.

Єдиний спосіб зберегти незалежність депутата - це підвищити йому зарплату до ринкового рівня. І визнати публічно перед усією країною, що зарплата депутат буде вище в десятки разів, ніж зарплата вчителя. Все інше - лицемірство. Депутат має отримувати 5-10 тисяч доларів. Депутат, який говорить, що йому вистачає зарплати в 1 тисячу доларів - бреше. Не вистачає. І так, депутати повинні заробляти більше, ніж вчителі. Інакше вчителі ніколи не будуть заробляти багато. Тільки один механізм працює. Ви даєте високу зарплату депутату, на цю зарплату депутат працює чесно, це призводить до можливості підвищити зарплату вчителю. Інакше це не працює. Лицемірно розповідати, що поки країна бідна, депутати готові терпіти. Тому що ніхто не терпить. І тому що в приватному секторі ці люди можуть заробити набагато більше. І ніхто не буде роками проїдати свої накопичення, розуміючи, що рано чи пізно вони закінчаться і вони залишаться біля розбитого корита. Це проти людської природи.

Багато досвідчені політики стверджують, що депутати не мають отримувати високі зарплати. Правда, велика частина з цих політиків живе в шикарних будинках в Кончі-Заспі і будуть не в змозі пояснити, як вони примудряються витрачати так багато, заробляючи так мало. І якщо ви почуєте такого (таку), то просто запитайте, де вони відшукали секрет філософського каменю. І якщо вони поділяться секретом, який при цьому не буде абсолютно суперечити кримінальному кодексу, то можна повернутися до розмови і зійтися, що нехай депутати заробляють мало. Тому що не всім щастить знімати шикарний будинок за ціною кімнати на Троєщині. І не всі можуть часто вигравати в лотерею.

Коли вибираєш лицемірство - вибираєш і корупцію. Тому що коли ви платите зарплату депутатам у конверті, вам треба ці конверти наповнювати. Тобто грошима. А ці гроші треба звідкись отримувати. І це можливо тільки за корупційної схеми. Або від олігарха. Але олігарх теж не буде платити просто так, він попросить щось натомість. І ми знову впираємося в корупцію. Тому виплати депутатам так небезпечні не тільки тому, що депутати отримують гроші від керівництва, а тому що означають, що керівництво освоїлося і почало генерувати тіньовий потік грошей. Частина якого йде на зарплати депутатам.

І зараз цей потік уже пішов. Решта додумайте самі ...

Сергій Фурса

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 03:47 :44