Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 1001 Читать эту новость на русском

Горбатюк про своє звільнення: Шокін і Луценко жалкували, що одразу цього не зробили

У середу, 23 жовтня, генеральний прокурор Руслан Рябошапка звільнив начальника управління спецрозслідувань Сергія Горбатюка. Сам він вважає, що все було сплановано.

Горбатюк про своє звільнення: Шокін і Луценко жалкували, що одразу цього не зробили
Фото ZIK

Через кілька годин після гучної відставки Горбатюк розповів про усі деталі в інтерв'ю радіо НВ.

Про звільнення

Не здивувався. У незаконний спосіб примусили прокурорів — під загрозою звільнення наступного дня, якщо ти не подаси таку заяву — брати участь у цій атестації, яка проводиться з величезними порушеннями Конституції (щонайменше 50 порушень Конституції)...У цьому звільненні є і ознаки злочину, відверто незаконні дії з боку генерального прокурора. Закон про реформування передбачає, що прокурори, для того щоби працювати в Офісі генерального прокурора, мають пройти атестацію. І для звільнення прокурорів передбачено підставу, що якщо він відмовиться від атестації, не напише заяву чи напише заяву не встановленого зразка, то він підлягає звільненню.

А для слідчих там написано, що якщо він хоче працювати в Офісі генерального прокурора, то має пройти атестацію і написати відповідну заяву. Але якщо він не напише відповідної заяви, то про слідчого не написано жодного слова, що він підлягає негайному звільненню — слідчого просто не візьмуть в Офіс генерального прокурора.

Але нинішній генеральний прокурор чомусь безпідставно прирівняв мене та інших наших слідчих, які не написали заяви, до прокурорів — і звільнив.

Слідчі мали перейти у прокурори. Але питання в тому, що більшість [заяви на переатестацію] і написали — з 43 наших працівників лише 8 не написали.

Про думку Рябошапки стосовно злочинної організації Януковича

З перших днів Рябошапка зайняв таку позицію, що злочинної організації [Януковича] немає, «на нашу думку, це вигадка Луценка».

Такі заяви є, і робляться кроки для того, щоби цю [ланку розслідувань] зруйнувати. Я казав: «Якщо ви хочете не бачити ознак злочинної організації, вважаєте, що це якась вигадка — будь ласка, там є 5000 томів, читайте, виписуйте докази і виносьте постанову про закриття кримінального провадження».

Я так зрозумів, що брати на себе такі рішення ніхто не хоче, тому що краще зробити так, щоби ці справи розпорошилися по різних органах, а людина, яка зможе донести до ЗМІ проблематику, що тут щось не те, не працювала в органах прокуратури, щоб як мінімум не мала доступу до кримінальних проваджень, не захищала слідчих і прокурорів, аби не було кому їх захищати.

Я вбачаю ознаки таких дій саме для того, щоби ці справи — в першу чергу, економічні, корупційні — не розслідувалися. Оскільки ми бачимо, що зараз у владі є особи, які працювали [за часів Януковича] в Кабінеті міністрів.

Мені говорили (не знаю, можливо, це і неправда), начебто Шокін і Луценко десь у своєму колі висловлювалися про те, що «Даремно я Горбатюка одразу не звільнив». Думаю, [Рябошапка] це почув, якщо такий крок зробив.

Про розслідування розстрілів на Майдані

В межах тих можливостей і повноважень, які були; враховуючи ті перешкоди, які створювалися, це досить значний результат.

Якщо ми говоримо про 450 повідомлень про підозру, з них більше 60 високопосадовців — це тільки майданівські справи. Близько 298 обвинувальних актів направлено до суду, 57 вироків загалом. Це величезний пласт роботи, який стосується розкриття практично за кожним епізодом: і 30 листопада, 1 грудня, 10−11 грудня, і січневі події.

На жаль, слід відзначити нерозкриття перших убивств.

До теперішнього часу в МВС працюють троє керівників, які підозрювані вже більше двох років [у злочинах проти Майдану], один є підсудним. Працюють у громадській безпеці, в підрозділі, у якому вони працювали тоді, і яким ми інкримінуємо на підставі зібраних доказів, що вони тоді організовували незаконні дії, побиття; зокрема, причетні до вбивств. Вони продовжують працювати на посадах. Чим вони корисні? Тим, що вони говорять «так», незалежно від прохань.

Дмитро Тузов

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти
Олександр Шадрін, Надія Савченко та Тетяна Матяш у програмі
Олександр Шадрін, Надія Савченко та Тетяна Матяш у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко Спецпроект з Наташею Влащенко
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі "Слуги народу" | Треба поговорити Треба поговорити
Зеленський доручив розробити стандарти новин для ЗМІ. Сутички у суді Деталі дня | 11.11.19
Зеленський доручив розробити стандарти новин для ЗМІ. Сутички у суді Деталі дня | 11.11.19 Деталі
Листування нардепів із
Листування нардепів із "Джокером". Бійка Геруса та Ляшка | Деталі тижня | 09.11.19 Деталі