Зеленський уже не може ігнорувати проблеми зі свободою слова, – Решмеділова

ZIK

Зі зміною влади усі сподівалися, що й зміниться ситуація із свободою слова в Україні. Однак, усі процеси продовжуються. Уже накопичилось занадто багато проблем, щоб Володимир Зеленський зміг їх просто ігнорувати.

Таку думку в ефірі проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловила політологиня, експертка Фонду громадської дипломатії Олександра Решмеділова.

Вона наголосила на реакції Заходу через утиски свободи слова в Україні – євродепутати та іноземні партнери виловили свою обуреність.

«Усі ці процеси дуже сильно б’ють по іміджу. Треба ж розуміти, що, так чи інакше, в Україні ті чи інші канали належать тим чи іншим власникам. Слід дивитись на професійність ЗМІ – на скільки це впливає чи не впливає на редакційну політику. Якщо є якісь запитання до саме редакційної політики, то притягайте до відповідальності керівництво, проводьте аудити, але не потрібно тиснути на ЗМІ», – заявила Решмеділова.

Вона переконана: якщо існуватиме заборона на роботу ЗМІ, ми не побачимо об’єктивного висвітлення результатів.

«Відбуваються і такі моменти, де, я вважаю, також обмежена свобода слова – комітети починають працювати, не допускаючи журналістів. Про ТСК – взагалі окрема тема. Я вважаю, що це так звані перегиби», – наголосила експертка.

Вона додала: зі зміною влади усі хотіли вірити, що буде оновлення й щодо свободи слова та безпеки діяльності ЗМІ – усі ганебні практики відійдуть в минуле. Однак, зараз це тільки продовжується.

«Тут постає питання: а що ж все ж таки змінилося? Чим нова влада відмінна від своїх попередників? Тому сподіваюсь, що вчасно і пан Зеленський довідається про всі деталі, а його оточення зробить висновки. Насправді, зокрема й зі свободою слова уже накопичилось багато проблем, щоб їх просто ігнорувати», – переконана Решмеділова.

Окрім того, на її думку, навіть комітет зі свободи слова працює з урізаними повноваженнями. При Офісі президента створено дублюючий орган, якому передано ключові повноваження.

«Є і великі питання щодо збалансованості у представництві ТСК і до того, як вона проходить. Лише, коли відбуваються певні трансляції, можемо почути і побачити певні позиції окремо взятих депутатів. Однак, загалом, цей процес так само не надто публічний», – вважає Решмеділова.

Що ж стосується самого Володимира Зеленського, то, за словами експертки, незрозуміло, чи президент справді не знає, що відбувається у нього під носом.

«Тут є декілька моментів – на скільки він самостійно відслідковує, що відбувається, та моніторить новини і роботу ЗМІ», – зазначила Олександра Решмеділова.

Як повідомлялось, 26 вересня, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила безпрецедентне рішення – позбавив телеканал «112 Україна» цифрових ліцензій на мовлення.

Напередодні цього, 5 вересня, Національна ради України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення звернутись до суду задля вирішення питання з телеканалом «NewsОne» та призначити позапланову перевірку телеканалу ZIK.

16 жовтня, парламентський комітет з питань свободи слова відхилив пропозицію голови органу, депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Нестора Шуфрича звернутись до Нацради з питань телебачення та радіомовлення, аби регулятор відкликав позов до суду щодо анулювання ліцензії телеканалу NewsOne.

Вчора, 23 жовтня, у парламентському виданні «Голос України» опублікували текст постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування щодо дотримання вимог законодавства під час зміни власників інформаційних телеканалів.

 

Loading...