Новини » Регіони 24 жовтня, 2019, 15:15
У Рівному заборонили рекламу свята Хеловін
<nbsp;>

Депутати Рівненської міської ради з ініціативи християнських конфесій міста рекомендували заборонити рекламу Хеловіна, яке передбачає перевтілення у всякого роду нечисть, що здійснює негативний вплив на духовно-моральний вплив суспільства.

Про це повідомляє UA:Рівне.

Згідно з повідомленням, ректор Рівненської духовної семінарії Християн Віри Євангельської Олександр Третяк виступив на сесії міської ради Рівного, де зачитав звернення, яке доручили озвучити голови всіх християнських конфесій міста. Причина виступу стала реклама Хеловіну одним із торгових центрів.

"На рекламних площинах міста – зображення дівчини із порізаними венами на зап’ястях рук та закривавлене обличчя. Вважаємо, що дана реклама порушує Закон України "Про рекламу". Зокрема статті 7, 8 та 20. Як представники різних церковних інституцій нашого міста, вважаємо, що така реклама наносить шкоду для мешканців нашого міста, зокрема дітей та молоді, адже це, по суті – пряма пропаганда суїциду та насилля. В українській культурі є чимало хороших свят, підтримка яких була би більш доречною", - заявив Третяк.

Також він закликав депутатів зобов’язати суб’єктів господарювання, які розповсюджують таку рекламу, вжити заходів для приведення її у відповідність до законодавства і заборонити проведення цього свята в закладах освіти Рівного, а також створити комісію для контролю за дотримання норм законодавства у сфері захисту суспільної моралі.

Після перерви депутатка Тетяна Чубай зачитала уривок із проекту рішення, який пропонується на розгляд і в який внесли деякі правки.

"Заборонити пропаганду Хеловіну в місті Рівне, в тому числі зовнішню рекламу та відзначення будь-яких заходів в закладах освіти і культури комунальної власності. Контроль за виконанням цього рішення доручити секретарю міської ради Паладійчуку Сергію, УЖКГ та управлінню архітектури – контроль за рекламою", - сказала вона.

Мер міста запропонував створити редакційну комісію, аби узгодити текст звернення. У підсумку це питання розглянули на засіданні та прийняли рішення, де до слова "заборонити" додали "рекомендувати", оскільки прямої заборони вжити не можуть. "За" проголосувало 26 осіб, не голосувало двоє обранців.

Це рішення найближчим часом мають направити суб’єктам господарювання, до яких є претензії.

Довідка:

У ніч із 31 жовтня на 1 листопада світ відзначає сучасне свято Хеловін. В Україні воно не є таким же популярним, як наприклад у США та Великій Британії, однак велика кількість молоді влаштовує тематичні вечірки та готує костюми.

Відомою традицією цього свята є ходіння по домівках у жахливих костюмах та випрошування частування зі словами "цукерки або смерть" ("гаманець або смерть"; від англ. "trick or treat").

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 06:20 :10