Василевська-Смаглюк приховує інформацію про хабар у 30 тис. доларів, – результати тесту на поліграфі

Ольга Василевська-Смаглюк

Народний депутат Україні від політичної партії "Слуга народу" Ольга Василевська-Смаглюк не брала хабар, але пропозиції, факт яких вона приховує, надходили.

Про це заявила поліграфолог після проходження нардепом перевірки на поліграфі, передає "112 Україна".

"Грошей вона не брала жодного разу ніяких за вирішення питань. Єдине що вона трішки приховує інформації про те, що подібні – це зафіксовано – пропозиції були. Можливо, не безпосередньо до неї, бо там реакція має більш такий асоціативний характер, але нашій досліджуваній особі відомо про те, що були відповідні пропозиції", - зазначила вона.

Нагадаємо, днями вибухнув гучний скандал у Верховній Раді. З’ясувалося, що 11 депутатів від слуги народу могли отримати по 30000 доларів, щоб провалити антикорупційний законопроєкт. Законопроєкт таки провалили. Зараз всі намагаються  довести, що не отримували цей хабар.

Серед підозрюваних в отриманні хабара - народний депутат від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк. Попередні результати перевірки вже довели, що пані Смаглюк має інформацію про підкуп депутатів напредодні голосування, а також відомі ті, хто пропонував кошти нардепам.

Виходить, що народний депутат від «Слуги народу» знала, що вчиняється злочин і не повідомила про це правоохоронні органи. В цих діях можуть бути ознаки злочину, що підпадають статтю Кримінального кодексу України. А саме стаття 396 приховування злочину.  Санкція такої статті передбачає позбавлення волі до трьох років.

І це лише попередні результати. Остаточні результати, за словами поліграфолога остаточні результати перевірки будуть «завтра до вечора, або у другій половині дня».

Невже для цього, щоб з’ясувати чи бреше людина потрібна доба. Хоча перші результати доводять, що Смаглюк приховує інформацію.

Ольга Василевська-Смаглюк, за інформацією видання Liga.net, входить до групи впливу олігарха Ігоря Коломойського. Цю інформацію також підтверджує той факт, що Василевська-Смаглюк понад 8 років працювала на телеканалі 1+1. Нагадаємо, що власником телеканалу є той самий Ігор Коломойський.

Також нардеп від СН Василевська-Смаглюк є членом комітету, який провалив законопроект на користь Антона Яценка. Останній, за інформацією видання Liga.net, також входить в групу Коломойського.

Тобто Смаглюк трьома нитками пов’язана з Коломойським: входить до його групи впливу, працювала на його каналі, голосувала на користь депутата з оточення Коломойського, який заробляє на певних схемах. За словами Лещенка, Смаглюк за таке голосування могла отримати 30 000 доларів.

Після цього виникають серйозні питання щодо доброчесності пані Смаглюк та чи має вона створювати тимчасову слідчу комісію. Зокрема, ТСК, створення якої  (законопроект 2152) вона ініціювала для перевірки телеканалів 112, NEWSONE та ZIK. 

Тут варто зазначити, що Рада проголосувала за створення ТСК 17 жовтня, а на наступний день комітете провалив голосування за законопроект Яценка. Тобто створення ТСК щодо перевірки телеканалів та підкупу депутатів, які мали провалити проект про скасування схем могли відбуватися в один і той самий час. Чи можна після цього довіряти ТСК результатам роботи, яку створила людина, якій закидають отримання хабара. 

Крім того, Смаглюк, як показали результати перевірки на поліграфі, нардеп від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк знала про підкуп нардепів і не повідомила правоохоронні органи про це. Що має ознаки приховування злочину та підпадає під статтю ККУ 396.

Loading...