ДБР розслідує розтрату коштів детективами НАБУ, - адвокат

Національне антикорупційне бюро України замовило наукову експертизу за формулою "Роттердам+", яке обійшлося в 180 тис. грн, таким чином дії детективів кваліфікуються як розтрату коштів.

Про це повідомила адвокат захисту Ірина Одинець у Facebook.

"Не так давно НАБУ замовило у наукових співробітників Інституту економіки та економічного прогнозування НАН України експертизу, яка повинна була обґрунтувати збитки держави від введення формули Роттердам+. Цю науково-дослідну роботу ніхто не бачив, але академік Геєць, який очолює інститут, в одному з інтерв'ю заявляв, що збитків вони не знайшли.

Але цікаво не тільки це. НАБУ заплатило за цю роботу 180 тисяч грн, за дослідження, хоча права на це не мало - проведення наукових робіт ще й на платній основі жодним нормативними актом не передбачено, а відповідно перевиставлено бути не може", - написала адвокат.

За словами Одинець, в липні в ДБР надійшла заява про злочин, скоєний детективами НАБУ і повинно було початися слідство. За ст. 191 КК України - розтрата держмайна.

"6 вересня 2019 ДБР порушила справу проти НАБУ за ст. 191 КК України - розтрата державного майна. Я не сумніваюся, що в кінці кінців рахунок за проведення наукової роботи буде перенаправлено підозрюваним, тільки питання як? Мають підозрювані право оплачувати наукові роботи, замовлені правоохоронцями? - Відповідь очевидна - ні. Тобто, абсолютно ясно, що 180 тис. повернуті в державний бюджет не будуть. За півтора місяці ДБР могла б як мінімум допитати працівників НАБУ, які оплатили і погодили розтрату бюджету, а також детективів, які написали постанову про проведення такої наукової роботи", - наголосила вона.

Раніше повідомлялося, що було затримано одного із підозрюваних у справі "Роттердам+", колишнього члена НКРЕКП Володимира Євдокімова, у Солом’янському суду йому обирали запобіжний захід. Прокурори просили заставу у 50 млн гривень.

Loading...