АМКУ дозволив азербайджанській компанії купити «Vodafone Ukraine» у росіян

Vodafone Ukraine

Антимонопольний комітет дозволив провідному азербайджанському мобільному оператору Bakcell купити другого за величиною мобільного оператора в Україні «Vodafone Ukraine».

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

«Антимонопольний комітет надав дозвіл ТОВ «BAKCELL» (м. Баку, Азербайджан) на опосередковане придбання акцій компанії «Preludium B.V.» (м. Амстердам, Нідерланди), що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління компанії», – йдеться у повідомленні.

В АМКУ зазначали, що це дозволить азербайджанській компанії набути опосередкований контроль над українським мобільним оператором, відомим під брендом «Vodafone».

Як відомо, «Vodafone Ukraine» належала російському МТС, у якій мажоритарним акціонером є російський бізнесмен Володимир Євтушенков.

Оператор Vodafone Ukraine обслуговує 19,7 млн ​​абонентів. Чистий прибуток «ВФ Україна» у 2018 році становив 1,8 млрд грн, дохід – 12,8 млрд грн.

Bakcell – провідний оператором мобільного зв’язку та провайдер мобільного інтернету в Азербайджані. Компанію було засновано у 1994 році як спільне підприємство уряду і приватної ізраїльської компанії GTIB.

Мережа азербайджанської компанії складається з понад 7,5 тис. базових станцій і охоплює 93% території (за винятком окупованих територій) і 99% населення Азербайджану. Bakcell обслуговує понад 3 млн осіб.

При цьому, у відкритих джерелах наразі немає інформації щодо основного власника Bakcell.

Нагадаємо, мобільні оператори Київстар, Vodafone та Lifecell домовилися розширити покриття 4G в Україні.

Loading...