Aнонси

усі анонси
Новини » Світ 175 Читать эту новость на русском

Загроза імпічменту не дає Трампу повернути війська додому

Загроза імпічменту не дає Трампу повернути війська додому
ФОТО: ABCNEWS.GO.COM

Спочатку президент США Дональд Трамп обіцяв вивести війська з Сирії та повернути їх додому, а потім з'явилися дані, що вони будуть перекинуті в західні райони Іраку. Чи впливають демократи на це рішення?

Про це пише yenisafak.com.

Президент США Трамп в одному зі своїх твітів зазначив: «Ми повертаємо наших солдатів додому», - маючи на увазі американські сили в Сирії. Потім сталася дивна подія, і Трамп видалив цю фразу з твіта. Міністр оборони США Марк Еспер (Mark Esper) заявив, що близько тисячі американських військових, розміщених на півночі Сирії, будуть перекинуті в західні райони Іраку. Іншими словами, Трамп знову не повертає (або не може повернути) солдат додому.

У Вашингтоні є сили, які виступають проти ініціативи Трампа з виведення американських військових з Сирії та Афганістану. Міжпартійна коаліція намагається переконати американського президента. Нагадаємо, що адміністрація Трампа вела мирні переговори з «Талібаном». Однак американський лідер раптом різко перервав переговорний процес, пояснивши це тим, що таліби напали на американських військовослужбовців. Але, судячи з усього, переговорний процес просто тимчасово заморожений. У неділю, 20 жовтня, Еспер несподівано вирушив до Афганістану. Він підкреслив, що США скоротять майже на третину чисельність своїх військових в цій країні, де в даний час знаходиться 14 тисяч американських військовослужбовців, але це скорочення буде частиною угоди з «Талібаном».

У той же день стався ще один сюрприз: Афганістан відвідала голова Палати представників США Ненсі Пелосі (Nancy Pelosi) у супроводженні делегації. До складу делегації входили керівники комітетів з розвідки, закордонних справ та національної безпеки. Член комітету з питань збройних сил Мак Торнберрі (Mac Thornberry) був єдиним республіканцем. Ця ж делегація до Афганістану відвідала Йорданію. Зрозуміло, що ці візити були націлені на обговорення рішення Трампа про виведення військ з Сирії та Афганістану. Також потрібно відзначити, що голови комітетів з розвідки і закордонних справ Адам Шифф (Adam Schiff) і Еліот Енгель (Eliot Engel) входять до числа ключових фігур розслідування в рамках підготовлюваного імпічменту президента Трампа.

Навіть якщо Палата представників, де демократи становлять більшість, прийме рішення про імпічмент, це рішення має бути схвалене Сенатом, де республіканці в більшості. Щоб імпічмент відбувся, необхідно 67 голосів сенаторів із 100. Республіканці займають 53 крісла. Ситуація, за якої демократи отримають підтримку 20 республіканців, здається малоймовірною. Проте деякі сенатори-республіканці, що не хочуть виведення американських військових з Сирії, можуть направити розслідування про імпічмент в проблемний для Трампа керунок. Розслідування може бути використано як засіб зупинки реалізації рішення Трампа про виведення військ з Сирії та Афганістану.

Так сенатори-республіканці Мітт Ромні (Mitt Romney) і Ліндсі Грем (Lindsey Graham) в останні дні посилили критику на адресу Трампа. Ромні дуже різко критикує той факт, що Трамп закликав Україну і Китай розслідувати ділові зв'язки кандидата в президенти від демократів Джо Байдена (Joe Biden) та його сина Гантера (Hunter) з цим країнами. Це питання також входить в рамки розслідування про імпічмент.

Примітний і наступний факт: сенатор Грем натякнув, що він може змінити своє ставлення до розслідування про імпічмент, якщо з'являться докази правопорушень в діях Трампа щодо президента України. До цього моменту Грем заступався за Трампа. Схоже, після рішення Трампа про виведення військ з Сирії Грем передумав.

Грем і Ромні, які вважають своїм обов'язком перш за все захищати інтереси Ізраїлю, входять в число важкоатлетів Республіканської партії. Сенатор Грем розглядає відхід США з Сирії в якості небезпечного для Ізраїлю події. І відкрито говорить про це.

Таким чином, якщо в ході голосування по імпічменту в Сенаті проти Трампа проголосує, наприклад, 51 сенатор, це не спричинить за собою юридичних наслідків, але може завдати серйозної політичної шкоди. Такий розвиток подій демократи будуть використовувати, щоб довести Трампа до виснаження, поки він готується до виборів 2020 року.

Можливо, тому Трамп вирішив видалити твіт про виведення солдатів з Сирії. Тоді зрозуміло, чому домінуючі кола, які відстоюють американський інтервенціонізм, продовжують використовувати міжпартійний механізм тиску, щоб змусити Трампа відмовитися від рішення вивести війська.

Переклад ІноЗМІ.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Пожежа в Балаклії. Земельна реформа. Приватизація в Україні | Деталі тижня 16.11.19
Пожежа в Балаклії. Земельна реформа. Приватизація в Україні | Деталі тижня 16.11.19 Деталі
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Ольга Сумська | Інтерв'ю з Литвиненко | 17.11.2019
Ольга Сумська | Інтерв'ю з Литвиненко | 17.11.2019 Інтерв'ю з Литвиненко
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти