Зустріч Луценка з Йованович: Єнін розповів, як насправді відбувалась розмова

ZIK

Ексзаступник генерального прокурора Євген Єнін підтвердив, що колишня пані посол США Марі Йованович справді могла назвати Юрієві Луценкові прізвища «недоторканних» осіб. Серед них могли бути й народні депутати. Єнін особисто був присутній при цій розмові і чув усе, що там відбувалось.

Про це в ефірі «HARD з Влащенко»  на телеканалі ZIK розповів сам Єнін.

Він зізнався: був присутній під час скандальної зустрічі Юрія Луценка та Марі Йованович.

«Відносини Юрія Луценка з тодішнім послом США не вдались із першої зустрічі. Сьогодні кожна сторона висуває саме ту лінію аргументації, що їй вигідна», – зазначив Єнін.

За його словами, тоді посол США Марі Йованович під час бесіди обговорювались прізвища цілої низки людей.

«Було дві категорії людей і відбувалось це приблизно так: Юрій Луценко зробив свою презентацію того, як бачить реформу прокуратури, а тодішня посол сказала, що це все добре, та, водночас, «як це все корелюється цілою низкою людей, у тому числі ваших заступників, які працюють у цьому офісі разом із вами?» і були названі певні прізвища. Луценко тоді відповів, що не всі з тих, кого підтримує американське посольство, є янголами. У приклад навів докази можливої злочинної діяльності одного з тогочасних активістів», – розповів ексзаступник генпрокурора.

Однак, Єнін відмовився називати прізвище цього активіста.

Водночас, коментуючи зв’язок цієї зустрічі і закриття кримінального провадження проти Каська, він зазначив: жодних вказівок чи «наполегливих рекомендацій» негайно закрити якусь із кримінальних справ від пані посла не лунало.

Окрім того, відповідаючи на запитання Наташі Влащенко про те, чи справді Йованович не називала прізвищ людей, яких не можна притягувати до кримінальної відповідальності, Єнін погодився із тезою, що тодішня пані посол США могла називати деякі прізвища.

«Безумовно, так само і Юрій Луценко називав деякі прізвища», – зізнався Єнін.

Він додав: детально не пам’ятає, чи серед тих, кого називала Йованович, були народні депутати, але «могли бути».

Як повідомлялось, у березні цього року тодішній генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив в інтерв’ю американському телеканалу Hill.TV, щопосол США в Україні Марі Йованович вручила йому список тих, кого не можна притягати до відповідальності.

Loading...