Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 126 Читать эту новость на русском

Монобільшість уникає виваженого покарання нелегальних працедавців

Монобільшість уникає виваженого покарання нелегальних працедавців
Нелегальное трудоустройство

Президент вирішив покласти край тіньової зайнятості та посилити відповідальність за порушення законодавства - для цього він видав відповідний указ, але чи готова монобільшість підтримати справедливе покарання порушників?

Про це пише Михайло Волинець на своїй сторінці у Facebook.

Указ Президента - стратити не можна помилувати

Президентом вирішено покласти край тіньовій зайнятості та посилити відповідальність за порушення законодавства про працю - для цього він 20 вересня 2019 року видав УКАЗ №713/2019 “Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції".

Президент поставив завдання “зменшення нелегальної зайнятості, зокрема шляхом детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, запровадження механізмів стимулювання роботодавців легалізувати оформлення трудових договорів, посилення відповідальності за порушення законодавства про працю та порушення платником податків порядку подання інформації про фізичних осіб - платників податків”.

Під час зустрічі з керівництвом ВРУ, Кабміну та правоохоронними органами Президент України Володимир Зеленський однозначно доручив - "Звузити сфери неформальної зайнятості, зокрема, шляхом суттєвого посилення відповідальності за тіньове ведення господарства. Термін — до 1 грудня 2019 року".

Відповідальними по цьому питанню визначені прем’єр Олексій Гончарук, міністр соціальної політики Юлія Соколовська, голова Верховної Ради Дмитро Разумков, голова депутатської фракції "Слуга народу" Давід Арахамія.

Водночас за ініціативи Гетманцева Д.О. - члена депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" - зареєстровано проект Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України) (р. № 1233, друге читання), яким ВІДМІНЯЮТЬСЯ або кардинально зменшуються санкції за використання нелегальної праці та порушення трудового законодавства щодо найманих працівників.

Турбо-режим розгляду цього законопроекту і відхилення всіх пропозицій, які пропонували збалансувати принципи невідворотності покарання за порушення та розумності цього покарання, говорять про одне — у монобільшості є настрій встановити “пільгові” умови для тих, хто нехтує трудовим законодавством та використовує тіньові схеми найму.

Серед відхилених робочою групою профільного Комітету і мої як народного депутата пропозиції, якими передбачалось виважене покарання при першому порушенні і яке ще й до того мало бути зменшено ще вдвічі у випадку сплати штрафу протягом п'яти днів. А ідея обов'язковості навчання “першопорушників” основам трудового законодавства викликало взагалі бурхливе неприйняття.

Певним моментом істини щодо намірів влади карати чи милувати тіньовиків і порушників трудових прав працівників стане 28 жовтня, коли Комітет з питань соціальної політики та захисту ветеранів зробить свої висновки по законопроекту 1233 для розгляду його Парламентом у другому читанні.

Михайло Волинець

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Пожежа в Балаклії. Земельна реформа. Приватизація в Україні | Деталі тижня 16.11.19
Пожежа в Балаклії. Земельна реформа. Приватизація в Україні | Деталі тижня 16.11.19 Деталі
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Ольга Сумська | Інтерв'ю з Литвиненко | 17.11.2019
Ольга Сумська | Інтерв'ю з Литвиненко | 17.11.2019 Інтерв'ю з Литвиненко
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти