«Україно, врятуй своїх»: Під МОЗом вимагали вирішити питання із лікуванням важкохворих за кордоном

ZIK

Пацієнти та родичі хворих, які потребують тривалого лікування за кордоном, вийшли на акцію під Міністерство охорони здоров’я України із вимогою невідкладно вирішити питання із відправленням на лікування за межами України.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час прямого включення повідомила кореспондентка телеканалу ZIK Ірина Зімен.

«На сьогодні терміново потребують трансплантації серця, кісткового мозку, легень, печінки близько 200 людей, але, як ми знаємо, в Україні ця програма працює не на повну, тож люди просто змушені їхати лікуватися за кордон», – зазначила кореспондентка.

Люди вийшли на акцію із лозунгами «Україно, врятуй своїх», «Врятуй життя важкохворих».

Активіст Юрій Андреєв (чоловік сам колись переніс операцію із трансплантації і добре орієнтується у цій темі) повідомив, що ще всередині року у медичному відомстві закінчилися кошти на закордонне лікування українців.

«Відправлено 300 людей, 300 важкохворих пацієнтів, до речі, на 689 мільйонів гривень на цю програму. І гроші закінчилися. А зараз є люди, яким потрібно їхати на такі операції. Там у черзі більше 80 людей і ще близько 150 людей, які подали документи до Міністерства охорони здоров’я і чекають включення у чергу і оплату лікування. Тобто сумарно ми маємо цифру більше 200 важкохворих, яким потрібно оплатити термінові їхні операції за кордоном. Це є трансплантації кісткового мозку», – повідомив Юрій Андреєв.

Як додала кореспондентка Ірина Зімен, після акції під стінами МОЗу її учасники зайшли до приміщення міністерства.

Нагадаємо, відомий український кардіохірург, генеральний директор «Інституту серця МОЗ України» Борис Тодуров в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK заявив, що є чимало лобістів, яким не потрібен закон про трансплантацію.

Loading...