Після розмов про ринок землі ціна на оренду подекуди піднялася удвічі, – Милованов

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов сказав, якщо буде ринкова ціна землю, то ціна на оренду наділів зросте, вже зараз у деяких місцях вона зросла удвічі.

Про це він сказав під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

«Є такі розмови про власників, щоб вони отримали справжню ціну за оренду і отримали справжню ціну, якщо вони хочуть продати землю. Але важливо, щоб податки йшли у громади. Тому що, якщо буде ціна на землю справедлива ринкова, – а ми вже бачимо, що зараз тільки через розмови про запуск ринку землі у певних місцях ціна на оренду піднялася у два рази. Це не по країні загалом, але є випадки. Тобто це означає, що сьогодні ціна занижена, штучно занижена, бо немає конкуренції. Якщо ціна зростає і з неї платять податки, то село стає багатшим… і люди будуть там жити», – сказав Милованов.

Нагадаємо, комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендував парламенту підтримати за основу законопроєкт № 2178-10 про відкриття ринку сільгоспземель, який розробили у цьому ж комітеті.

Законопроєкт передбачає заборону купувати землі іноземцям до 2024 року, – однак виключення зробили для компаній, які вже зараз орендують землі і працюють в Україні, вони зможуть купувати землі з 1 жовтня наступного року на рівні з українськими компаніями.

Loading...