"Пішов пити з горла Дон Періньон з Нефьодовим": Новий глава ФДМУ закриває очі на старі корупційні схеми

Дмитро Сенниченко

Поки Фонд держмайна України відмовляє в електронному майданчику компанії "Проперті АПП", залишивши в силі корупційну схему з відкатами за купівлю-продаж нерухомості, новий його глава Сенниченко звітує про успіхи і п'є з горла Дон Періньон.

Дійсно, новому главі ФДМУ тепер є за що пити дорогий напій, адже його Фонд відмовив у наданні електронного майданчика компанії "Проперті АПП", яка не платить відкати чиновникам і не пов'язана з минулими корупційними схемами, зацементувавши таким чином капель майданчиків мінімум ще на три місяці.

Згідно з документом ФДМ від 11 вересня, Фонд згідно з протоколом засідання комісії з авторизації електронних майданчиків визнав "Проперті-АПП" такий, що "не відповідає вимогам".

ФДМУ
ФДМУ
Фото: facebook.com/facebook.com/dmitry.sennychenko
Фото: facebook.com/facebook.com/dmitry.sennychenko

Як прокоментував "перемоги" глави ФДМ власник "Проперті-АПП" Віталій Семенченко в соцмережі Facebook, Фонд зберіг "картель чотирьох майданчиків".

"Вітаю всіх з доказами нашої ефективної роботи. Простими словами: ми не розробили положення підписання протоколів, відмовили в авторизації єдиному незалежному майданчику, зберегли картель чотирьох майданчиків. Все супер я пішов пити з горла Дон Переіньон", - прокоментував Семенченко.

Фото: facebook.com
Фото: facebook.com

Історія почалася ще місяць тому, коли 29 вересня Кабінет міністрів призначив чотирьох заступників міністрів і стільки ж чиновників звільнив. Але згодом на сайті уряду серед звільнених зникло одне прізвище - Євгена Асташева, заступника голови Фонду державного майна.

При цьому в ФДМ запевняють, що Асташева все-таки звільнили, а на сайті Кабміну допустили помилку, пов'язану з людським фактором.

Але сам Асташев стверджує, що залишається на посаді і продовжує виконувати свої обов'язки.

КМУ
КМУ
 
Фото: kmu.gov.ua
Фото: kmu.gov.ua

За даними журналістів-розслідувачів, Євген Асташев курирує у Фонді питання електронних майданчиків-посередників в угодах по нерухомості, через які українці платять "схемники" по тисячі гривень за одну операцію з купівлю/продажу нерухомості. Схему очолює Антон Яценко.

Як пише колишня держуповноважена АМКУ Агія Загребельська на своїй сторінці в Facebook, Антон Яценко є не тільки організатором цієї "майданчикової схеми", але і "новим обличчям" президентської партії.

Вона зазначила, що схеми лишилися такими ж, змінився лише "дах".

"По-перше, на засіданні парламентського податкового комітету за скасування схеми проголосувало лише сім народних депутатів. У підсумку, за рішенням більшості схема з майданчиками залишається і останні продовжують заробляти. Можливо підвищать знову ціну на свої послуги, тому що коло вигодонабувачів після вчорашнього засідання могло стати ширше. По-друге, Фонд державного майна також продовжує відчайдушно захищати картель майданчиків прокладок. Гучні заяви нового керівника Фонду Дмитра Сенниченко про необхідність якнайшвидшої скасування схеми не відповідають діям самого Фонду. незвільнена з часів минулої влади заступник керівника ФДМУ Асташев відмовив у дозволі на здійснення діяльності новому майданчику «Проперті Апп», яка не має зв'язків з Яценко і не платить чиновникам відкати. Підстава для відмови: картель майданчиків не надав «Проперті» письмову згоду на його вхід на ринок. що зрозуміло, тому що власник нового майданчика Віталій Семенченко не раз публічно заявляв про те, що вартість його послуг буде нижче в кілька разів за карт ялина, а значить мільйон в день вже заробляти не вийде", - пише екс-чиновниця.

11
Фото: facebook.com
Фото: facebook.com

До слова, ціна однієї пляшки Dom Perignon, яку "п'є з горла" глава ФДМ Сенниченко, в магазині Goodwine починається від 6500 грн.

Фото: goodwine.com.ua
Фото: goodwine.com.ua
Loading...