Aнонси

усі анонси

Левченко: Суспільство вже почало сприймати слово «реформа», як матюк

ZIK

Сьогодні генеральний прокурор отримав колосальні повноваження, яких не було навіть у Віктора Шокіна, тож успіх прокуратури залежатиме саме від особистих якостей Руслана Рябошапки. Однак, враховуючи, що вже зараз президент України стверджує, що прокурор – «100% його людина», виникає багато запитань.

Таку думку в ефірі проєкту «Кожен з нас президент» на телеканалі ZIK висловив політичний діяч, депутат 8-го скликання Юрій Левченко.

Він наголосив: протягом усього періоду Незалежності влада України заявляла про реформи. Відтак, у суспільстві слово «реформа» уже почали сприймати, «як матюк».

«Переважна більшість іноземних реформ навпаки – погіршили ситуацію і в соціально-економічній сфері, і в правовій та інших», – вважає Левченко.

Так, коментуючи реформу прокуратури, він зазначив: однією із найгірших змін у галузі було позбавлення прокуратури функції загального нагляду.

«Під гарними гаслами західноєвропейської лібералізації громадян позбавили можливості зупиняти незаконні рішення органів влади, окрім того, як через суд. Та, по-перше, суди – ще більш корумповані, ніж прокуратура. По-друге, там потрібно сплатити судовий збір, найняти адвоката, написати цей позов. Який рядовий громадянин зможе подати в суд на рішення Київської міськради, що впливає на його інтереси? Це неможливо», – переконаний експерт.

Водночас він підкреслив: нинішні зміни у роботі прокуратури дають Русланові Рябошапці ще більше можливостей і повноважень, ніж, навіть, були у Шокіна.

«Він може одноосібно призначати та звільняти кого завгодно, без погодження з будь-ким. Поставили кадрові комісії, які одноосібно на рівні офісу прокурора та обласних прокуратур формуються генеральним прокурором», –зазначив Левченко.

Тож він наголосив: враховуючи нинішні колосальні повноваження генерального прокурора, усе залежить від його особистості.

«Якщо він виявиться правильним, працездатним, морально-етичним, ця реформа може бути позитивною у короткостроковому плані. Якщо ж виявиться, що він залежний від певних впливів, тоді це жахлива реформа. Однак оцінити її зможемо лише, коли вона з місяць-півтора пропрацює», – вважає Левченко.

Тож, на його думку, виходячи з цього, було б доцільніше, якби генпрокурора призначав уже не верховна Рада за призначенням президента, а народ України.

«Наприклад, у США на рівні штатів місцеві прокурори обираються. Та, коли у нас президент спілкується з іноземним лідером і говорить, що це «на 100% моя людина», тут можуть виникнути питання, враховуючи, що ця людина отримала такі повноваження», – підкреслив Юрій Левченко.

Як повідомлялось раніше, Генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив про старт другого етапу реформи органів прокуратури.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Арешт Порошенка. Підозра Ляшкові. Зв'язки можновладців з іноземцями | Деталі дня | 18.11.19
Арешт Порошенка. Підозра Ляшкові. Зв'язки можновладців з іноземцями | Деталі дня | 18.11.19 Деталі дня
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19 HARD з Влащенко
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко  у програмі
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко у програмі "Кожен з нас президент" | 18.11.19 Кожен з нас президент