Коломойський прагне, щоб МВФ пішов з України, - і він знайшов простий спосіб

Сергій Фурса
Сергій Фурса

Інвестбанкір, спеціаліст відділу продажів боргових інструментів в інвестиційній компанії "Dragon Capital"

Фото: Дело

Ігорю Коломойському байдуже на інвестиції і йому хочеться, щоб МВФ пішов, і в Україні знову настали славні 90-ті, коли не було економічного зростання. Йому потрібна лише дешева робоча сила і можливість для експорту. І криза, в якій обвалюється курс гривні, це ідеальна модель для його бізнесу. Залишилося зовсім нічого - просто позбутися МВФ. І зараз він знайшов простий спосіб.

Про це пише Сергій Фурса на своїй сторінці у Facebook 

Міністр економіки заявив, що такі жарти, як пісня Кварталу 95 про підпал будинку Валерії Гонтаревої, не тільки шкідливі для вашого розуму і морального стану, а й загрожують економіці України. На перший погляд, звучить безглуздо. Ну, де жарти з дешевого шоу, а де - інвестиції в Україну? Яка різниця, що жартують балаганні блазні на ярмарку, правда? І для приходу інвестицій набагато важливіше верховенство права, прибрати силовиків від бізнесу і запустити, нарешті, відкритий ринок землі. Загалом, здається, що уряд перекладає свою відповідальність на інші плечі. Теоретично так. А практично, Милованов має рацію.

Який нині головний ризик для України в економіці? Фактор Коломойського. Бо він загрожує співпраці України і МВФ. А для всіх, абсолютно всіх інвесторів, сьогодні наявність програми МВФ є необхідною умовою для інвестицій. Недостатньою. Але необхідною. Інвестори в усьому світі дивляться на ситуацію в Україні і чекають, чи проявить себе нова українська влада незалежною від олігарха чи залишиться у нього на побігеньках. І якщо залишиться, то про інвестиції та економічний бум говорити не доведеться. Навіть про економічне зростання говорити вже буде смішно. Піде МВФ, а з ним піде й основа для зростання економіки. Макроекономічна стабільність. І тоді люди раптом здивуються, що Гонтарева в Лондоні, а гривня падає в Києві.

І зараз люди продовжують шукати відповіді на запитання, наскільки незалежний Зеленський від Коломойського. І тут раптом найкращі друзі Зеленського, яким він, за їхнім визнанням, продовжує вичитувати жарти, атакують Валерію Гонтареву, бридко жартуючи з приводу її згорілого будинку. Водночас треба розуміти, що в МВФ та інших наших дружніх організаціях, підпал будинку Гонтаревої сприймають не інакше, як атаку на всіх реформаторів. Крім того, за кордоном України, де не дивляться 1+1, мало хто сумнівається, що до цього підпалу причетний Коломойський.

І тут друзі Зеленського на каналі Коломойського в мерзенному стилі атакують ворога Коломойського. Притому, що сам Зеленський обіцяв знайти і розібратися і взагалі покарати тих, хто будинок підпалив. Але він президент, він казати іншого й не міг. І цікаво тут не те, що він каже, а що він думає. І дуже для багатьох інвесторів жарти Кварталу відображають якраз те, що думає пан Зеленський. А якщо він так здатний жартувати над підпалом будинку Гонтаревої, то цілком очевидним стає і його ступінь взаємин із Коломойським. І його позиція щодо ПриватБанку.

Що зробить інвестор, який проведе такий асоціативний ряд? Нічого. Він нічого не буде інвестувати. Ризики занадто високі. Ризики того, що фактор Коломойського зіграє. За такого ставлення Зеленського. За такого ризику рівня залежності Зеленського. Тому має рацію Милованов, хоч як би дико звучали його слова. І люди в Лондоні і Нью-Йорку вже обговорюють цей жарт. І вже зробили висновки. Тому що верховенство права — це зокрема контроль над олігархами. А якщо олігарх контролює владу, то жодне верховенство права просто неможливе.

І Коломойський знає, що Милованов має рацію. Але Коломойському плювати на інвестиції і йому хочеться, щоб МВФ пішов, і в Україні знову настали славні 90-і. Злить його інше. Злить його те, що в Україні виявилося досить багато порядних людей, які вголос сказали те, що мерзота — це мерзота. І навіть багато порядних міністрів. Занадто багато для Коломойського. Не всі ж міністри, врешті-решт, пройшли школу ПриватБанку. І можуть тепер говорити правду. Точніше, не можуть не говорити правду. І на біле не можуть сказати чорне. Не можуть промовчати. Бо їм буде соромно. І вони це розуміють. І розуміють, що жарти на замовлення олігарха — це не політична сатира, а сортирний гумор. І це злить Коломойського. Адже не для цього, на його думку, вибори вигравали. Він бачить реакцію суспільства. І він злиться. Втрачає самовладання. І нацьковує на міністра своїх посіпак. І ось вже Дубінський відкритим текстом шантажує президента і українське суспільство. Поки Милованов міністр — не буде земельної реформи. Люди Коломойського провалять будь-яку земельну реформу, не давши голоси. А в парламенті їх багато. І без них монобільшості не виходить.

Ось так, основна реформа, яка має змінити на краще життя мільйонів людей, стає заручником одного олігарха. Та його его. Коломойський і так вже атакував базову реформу, що призвело до помітної її кастрації. У такому вигляді, в якому зараз її пропонують прийняти, вона не дасть значного ефекту для економіки в перші роки. Це все ще плюс, але вже не той плюс, який буде помітний. Але, мабуть, навіть такий плюс може стати зайвим в очах Коломойського. У 90-і не було економічного зростання. І Коломойському воно не потрібне. Йому потрібна дешева робоча сила і можливість для експорту. І криза, в якій обвалюється курс гривні, це ідеальна модель для його бізнесу. І залишилося зовсім нічого. Просто позбутися МВФ. І тих людей, які поділяють західні цінності і дозволяють собі відкривати рот тоді, коли сам Коломойський каже «Браво».

І тут треба згадати, що ринок землі є частиною програми МВФ. Яку щосили намагається зірвати Коломойський. І зараз він знайшов простий спосіб.

Сергій Фурса

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...