Кабмін увів 2% мито на імпорт електроенергії з РФ, – Герус

epravda.com.ua

Кабінет міністрів України встановив 2% мито на імпорт електроенергії з Росії.

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, інформує Інтерфакс-Україна.

«Це вже сьогодні діє – таке мито на імпорт з РФ встановлена ​​в розмірі 2%», – сказав він.

За його словами, українська влада продовжать моніторинг потоків імпортованої електроенергії в країну, і втрутяться в разі перевищення 5% -го порогу загального обсягу споживання з одного джерела.

Герус зазначив, що в даний час імпорт електроенергії з РФ становить менше 1% загального обсягу споживання, і це не несе будь-якої загрози енергобезпеки України.

«Цей обсяг ніякої загрози нам не несе, він в межах похибки. Якщо згадати 2015 рік, то там комерційний імпорт російської електроенергії був більше 1000 МВт. Це в 10 разів більше, ніж зараз. Питання моніторингу – виставити якісь маркери, вище яких ми не допускаємо імпорт, і виставити механізми, які будуть працювати», – сказав глава профільного комітету Ради.

Герус також переконаний, що поточний імпорт електроенергії з Білорусі, який може вирости в 2020 році в зв’язку з введенням в експлуатацію Білоруської АЕС, ніяк не вплине на діяльність українського «Енергоатому».

«Міждержавний перетин Україна-Білорусь 900 МВт, поточна потужність імпорту – близько 300 МВт, в опалювальний сезон вона може вирости, можливо, ще на 200 МВт. Новий блок АЕС – це вже в наступному році. Ми обговорювали ситуацію з «Енергоатомом», і якщо цей імпорт буде їм шкодити – будемо вживати заходів. Хоча навряд чи він може нашкодити, тому що «Енергоатом» на ринку виграє будь-яку конкуренцію, оскільки імпорт зараз йде за ціною 1,4 грн / кВт-год, що в два рази вище за ціну «Енергоатому», – резюмував він.

Нагадаємо, як написав народний депутат України, перший заступник комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко, імпорт електроенергії з Білорусі це імпорт російської електроенергії, дозволивши який Україна посилює вплив РФ на вітчизняному енергоринку.

Кучеренко також заявив, що Герус пропонує згорнути ринок електроенергії і перейти до жорсткого ручного управління. Це призведе до відмови від євроінтеграції України і до енергокапітуляції перед Росією.

«Головний «енергориночник» країни схоже вже згортає «ринок» і готується в ручному режимі через кишенькову НКРЕКП керувати мільярдними фінансовими потоками?! Як я вже писав – своєю турбореактивною правкою до Закону про ринок електроенергії її ініціатор не просто відкрив імпорт е/е з Росії, але і банально ввів в оману президента Зеленського, не пояснивши, що в Україні валом своїх генеруючих потужностей, а Білорусь це в даному випадку Росія», – написав Кучеренко.

 

 

Loading...