Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 31 Читать эту новость на русском

Деркач: Завдяки попередній владі Україну втягнули у міжнародний скандал із виборами у США

ZIK

Ігнорування слідством проваджень, які стосуються втручання НАБУ у вибори США у 2016 році, і призвело до того, що Україна опинилась в центрі серйозного міжнародного скандалу. У нас завжди були хороші стосунки як з американськими демократами, так і з республіканцями, однак дії попередньої влади все зіпсували.

Таку думку у коментарі журналістам телеканалу ZIK висловив народний депутат України Андрій Деркач.

Він розповів: за півтора роки у важливому розслідуванні щодо втручання України у вибори США були проведені лише три слідчі дії.  Тож, на його думку, ймовірно, на слідчих чинили тиск.

«В рамках цього головного провадження і моїх звернень, наданих 9 жовтня у ДБР, будуть передані усі документи журналістів-розслідувачів, що стосуються як фактів, пов’язаних із міжнародною корупцією, так і щодо порушення таємниці слідчих дій і втручання керівництва НАБУ у вибори США. Це призвело до цього скандалу, в якому опинилась Україна», – підкреслив Деркач.

Він зазначив: з 2017 року, відколи подав заяву до ГПУ про те, що оголошенням даних досудового розслідування НАБУ втручається у вибори в США,  його один раз допитували як свідка.

«Тоді я, фактично, намалював слідчому, як ми бачимо план слідчих дій з точки зору того, що потрібно прояснити, аби не потрапити в ту ситуацію, у якій держава опинилась сьогодні. Треба було провести допит самого Ситника, звірку телефонних дзвінків з посольством США. Однак ніхто цим не займався. Тож сьогодні ми отримали ситуацію, коли Україну втягнули у величезний міжнародний скандал», –підкреслив політик.

Він заявив: передані документи підтверджують, що Артем Ситник розголошував дані досудового слідства і синхронізував свої дії із виборчою кампанією США у 2016 року. Документи, які підтверджують інформацію про спілкування НАБУ та американського посольства, йому передавали різні групи журналістів. У тому числі, було передано частину матеріалів для 11 кримінальних справ.

Окрім того, він підкреслив: сподівається, що зі зміною керівництва країни частково змінилась і ситуація у правоохоронній системі.

«Та все визначається за результатами і фактами. Будемо дивитись на результати слідчих дій і розгляд тих документів, які ми передали. На жаль, відповідей на питання, чому так відбувається не має ані від НАБУ, ані від ГПУ, як і коментарів від посольства США. Це зайвий раз є найбільшим підтвердженням того, що передана інформація є достовірною і перебуває в рамках цих 11 кримінальних справ», – підкреслив Деркач.

За його словами, основна мета – зібрати усі надані документи в рамках 11 кримінальних проваджень, і передати на Мін’юст США.

«Щоб закрити тему поїздок різноманітних консультантів, радників, помічників. Щоб лише громадяни США через Мін’юст і їхньої прокуратури ухвалювали рішення, чи є діяльність їхніх держслужбовців на території України корупцією, чи ні. Як і втручання у вибори США. Окрім того, на мій погляд, факти міжнародної корупції повинні бути розслідувані в рамках слідчої комісії Верховної Ради. Найближчим часом ми подамо таку постанову. Що ж стосується протиправних дій НАБУ, цю позицію мають розслідувати ДБР та ГПУ. Можливо сьогоднішнє провадження можна буде об’єднати із цими справами», – підкреслив Деркач.

«В України завжди традиційно були хороші стосунки як з демократами, так і з республіканцями. Дякуючи діяльності попереднього керівництва, країну втягнули в процес скандалу і участі у виборах США», – додав Андрій Деркач.

Як повідомлялось раніше, Ситник заявляв, що справа про втручання у вибори США «зникла» після відставки Луценка.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Пожежа в Балаклії. Земельна реформа. Приватизація в Україні | Деталі тижня 16.11.19
Пожежа в Балаклії. Земельна реформа. Приватизація в Україні | Деталі тижня 16.11.19 Деталі
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Ольга Сумська | Інтерв'ю з Литвиненко | 17.11.2019
Ольга Сумська | Інтерв'ю з Литвиненко | 17.11.2019 Інтерв'ю з Литвиненко
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти