Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 89 Читать эту новость на русском

В Україні хочуть з реклами тютюну та фармацевтики стягувати нові податки на користь "орфанних" хворих

mind.ua

Профільний комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації , медичної допомоги та медичного страхування запропонував Кабінету міністрів програму державної підтримки людей з орфанними захворюваннями, зокрема через введення додаткових податків.

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання комітету, передає пресслужба Апарату Верховної Ради.

Орфанними вважаються рідкісні захворювання, які загрожують життю людини або яке хронічно прогресує , призводить до скорочення життя або інвалідності.

Незважаючи на передбачені законом гарантії для орфанних хворих до безперешкодного та вільного безкоштовного лікування, хворі не отримують його у повному обсязі.

Тому комітет звернувся до президента України та уряду з проханням проголосити 2020 рік – Роком державної підтримки пацієнтів із рідкісними захворюваннями.

Відтак було розроблено рекомендації, серед яких – введення додаткових податків та зборів з реклами тютюнової, фармацевтичної реклами, а також з виробництва та обігу солодких газованих напоїв з підвищеним вмістом цукру.

Окрім цього нардепи запропонували при розробці Держбюджету передбачити відповідні видатки, розглянути питання запровадження бюджетної програми із забезпечення необхідними ліками орфанно хворих пацієнтів.

Нагадаємо, у "Голосі України" був опублікований законопроєкт про публічні закупівлі, яким дозволяється закуповувати лікими іноземними організаціями.

Раніше Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт 1152-1 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News