Новини » Світ Читать эту новость на русском

ЄС готовий відтермінувати Brexit, – Sunday Times

thetimes.co.uk

Дипломати в Брюсселі готові дозволити уряду Британії відтермінувати вихід Сполученого Королівства з Європейського союзу (Brexit) до лютого 2020 року.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на газету Sunday Times.

За даними газети, в Євросоюзі схиляються до того, щоб надати Британії гнучке відтермінування Brexit до лютого наступного року. Дипломати хочуть дозволити британському прем’єру Борису Джонсону раніше вивести країну з ЄС, якщо йому вдастся домовитися з парламентом щодо угоди про Brexit.

Зазначається, що при новому відтермінуванні Британія, у разі необхідності, зможе вийти з Євросоюзу 1 або 15 числа кожного місяця аж до лютого 2020 року. При цьому дипломати не виключають, що очільнику британсього уряду не вдастся домовитися з депутатами, та доведеться проводити новий референдум про Brexit.

Крім того, група країн на чолі з Німеччиною не виключає, що британський уряд отримає відтермінування Brexit до червня наступного року. Зокрема, таку пропозицію висловив один з лідерів німецької партії ХДС Норберт Реттген.

Однак міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр вважає, що Брюссель погодиться відтермінувати Brexit лише на декілька тижнів, оскільки затягування виходу негативно впливає на соціально-економічну ситуацію в Євросоюзі.

Очікується, що остаточне рішення про відтермінування виходу Британії з ЄС буде ухвалено найближчими днями. Не виключено, що для ухвалення рішення не доведеться збирати новий саміт.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон наполягає на тому, щоб країна все-таки покинула ЄС 31 жовтня, незважаючи на рішення депутатів Палати громад британського парламенту вимагати від нього направити в Європейський Союз запит про відстрочення Brexit.

 

Loading...