Відставка глав двох ОДА: Коломойський демонструє свою владу?

Михайло Подоляк
Михайло Подоляк
ZIK

Кабмін оперативно погодив відставку глав двох ОДА - Київської та Луганської. І якщо з луганським губернатором Комарницьким все було спочатку зрозуміло, адже у нього занадто багато чорних зон, контрабанди і силового впливу, а він чужак. То київський губернатор Бно-Айріян не зміг втримати позиції і швидко здався під тиском людей Коломойського.

Про це пише Михайло Подоляк на своїй сторінці у Facebook.

Занадто швидко. Трохи більше ста днів протримався і все. Формально його показово і безжально розтерзали нукери Ігоря Валерійовича, які кожен день тупо «наливали» на юного Михайла Кареновича кілограми добірного pr-смороду. А він мовчав, стогнав, жахався і нічого не робив у відповідь. Ігор Валерійович Коломойський, до речі, взагалі зайняв вельми дивну позицію - максимально скандалізувати все навколо, нікому не давати працювати, заливати простір об'ємним гидким компроматом і тим самим швидко довести суспільству, що нічого нового не відбувається. Ті ж «веселі злодійські яйця», але тільки в профіль.

І все-таки раптове звільнення Бно-Айріяна оголює куди більшу проблему. Глибинну, можна сказати. Адже що таке влада справжнісінька, «вирішальна», контролююча? Це тільки те, що робиться на місцях, в регіонах. Якщо ти реально управляєш системою, вертикаллю, то відбивається це тільки на регіональному рівні.

Facebook mykhailo.bnoairiian
Facebook mykhailo.bnoairiian

Так ось, це в Києві і в київських пабліках і телеканалах-мейджорах йдуть якісь - «типу круті реформені» - двіжи. А на місцевому рівні нічого не змінилося. Взагалі ніяк. Ті ж всесильні тіньові персонажі. Ті ж злодійські принципи. Ті ж локальні феодальні спільноти. Тільки ще нахабніше. Чому? Тому що місцеві махрові хлопці - багаторічні члени мафіозних анклавів, де в єдину кримінальну бригаду злиті голови сільрад, місцеві керівники поліції, спецслужб і прокурори - спочатку серйозно злякалися нової мітли. Вони реально вважали, що їх почнуть чистити, проводити аудит, виганяти. Що по областях і районах стануть роз'їжджати свого роду «комісари» - зелені нардепи і вламувати. Розмовляти з активістами. Дивитися хроніки. Писати запити. Але нічого цього не сталося.

Той же Бно-Айріян взагалі не отримав жодних повноважень. Силовики не його. Бюджети не його. Медійка не його. Депутати зникли. Ну крім «воїнів пекла» Коломойського, яких цікавлять тільки потоки і тінь... А результат потрібен. А всюди багато проблем. Багато хитрих і кримінальних інтересів. А впливати ти не можеш. І спікер Разумков - твій однокашник - вже ніяк не впливає на процеси. Не вхожий, без голосу, без ресурсів для «війни» з ІВ. Взагалі ніхто не впливає. Тому що дієва влада - це вертикаль і покарання недбайливих. Але точно не Коломойський, який всіх труїть зараз... Тому і немає ні у кого відчуття того, що в країні є реальна влада. На місцях уже відкрито можна послати будь-кого, знаючи, що «відповіді» не буде. Тому що всі залишились при своїх. В крайньому випадку, можна буде віддати чверть або третину тіньового на користь нових смотрящих і гарантовано далі грабувати регіон.

Михайло Подоляк

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...