Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Єгипті відкрили 30 стародавніх саркофагів, яким 3000 років. Фото

Єгипетська влада розкрила 30 стародавніх деревʼяних саркофагів, виявлених у Луксорі.

Кожен з них містив усередині муміфіковані рештки, повідомляє CNN.

Переглянути зображення у Твіттері

Мостафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради зі старожитностей Єгипту, повідомив, що це відкриття стало найбільшим в країні за понад століття і що це – перший сховок з рештками, виявлений єгипетською місією після багатьох років археологічних розкопок.

"Це невимовне відчуття, клянуся Богом", – сказав Вазірі після відкриття саркофагів перед Храмом Хатшепсут в Долині Царів у Луксорі.

Міністр старожитностей Єгипту Халед Ель-Енані назвав саркофаги 3000-річної давнини, які були поховані на кладовищі Аль-Асасіф, такими, що "надзвичайно добре збереглися".

У них містилися муміфіковані рештки чоловіків і жінок, а також двох дітей, імовірно середнього класу.

Мумії були знайдені повністю загорнутими в тканину, але їхню стать можна визначити по тому, як були складені руки.

Саркофаги прикрашені складним різьбленням і малюнками, у тому числі єгипетськими божествами, ієрогліфами і сценами з Книги Мертвих, серією заклинань.

Написи є унікальними завдяки яскравим кольорам, які залишилися недоторканими, хоча саркофаги були поховані на тисячі років. Це повʼязано з тим, що стародавні єгиптяни використовували натуральні фарби з вапняку, червоного дуба і бірюзи, змішані з яєчним білком.

Мумії й саркофаги будуть переміщені до Великого єгипетського музею, який планують відкрити наприкінці 2020 року.

Нагадаємо, у Єгипті виявили найдавнішу відому "карту" загробного світу, вік якої оцінили приблизно в чотири тисячі років. Загадкові знаки збереглися на дошках труни в похоронній шахті некрополя Дейр-ель-Берш.

Loading...