Новини » Світ Читать эту новость на русском

У столиці Азербайджану поліція не дала провести акцію щодо захисту прав жінок

radiosvoboda.org

У столиці Азербайджану, Баку силовики не дозволили провести акцію щодо захисту прав жінок.

Про це повідомляє «Радіо свобода».

В акції взяли участь близько 60 осіб – жінки та чоловіки, що їх підтримали – вони планували пройти вулицями міста. Однак поліція перегородила їм шлях та виривала плакати з рук.

Активісти змогли пройти маршем близько ста метрів, скандуючи «Ні насильству над жінками!», «Ні раннім шлюбам!». Декількох учасників силовики затримали, але згодом відпустили.

Як повідомляє Meydan.tv, у заяві учасників акції заявили, що активісти вийшли на протест проти убивств жінок, випадків фізичного та психологічного насильства, які останнім часом почастішали.

«Ми боремось за права молодих дівчат, позбавлених права на освіту, яких силоміць видають заміж, змушених накладати на себе руки», – кажуть організатори акції.

Нагадаємо: за даними правозахисників, за дев’ять місяців цього року в Азербайджані зафіксували майже 120 випадків побутового насильства, в тому числі 32 вбивства жінок. Активісти стверджують, що поліція вкрай неохоче розглядає заяви про випадки насильства щодо жінок.

Нагадаємо, 19 жовтня в столиці Азербайджану місті Баку поліція затримала десятки опозиційних активістів через непогоджені з владою вуличні акції протесту.

Loading...