Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Кремлі не бачать особливого просування щодо саміту у «нормандському форматі»

nash.live

Особливого ​​просування щодо підготовки саміту у «нормандському форматі» не спостерігається.

Про це заявив помічник російського президента Юрій Ушаков, повідомляють Ведомости.

За його словами, Москву дещо турбує ситуація, яка створилася після того, як певну роботу провели політичні радники лідерів «нормандського формату.

Він нагадав, що домовленості радників були закріплені рішеннями контактної групи по врегулюванню в Мінську.

«Був підписаний узгоджений текст «формули Штайнмаєра» – механізму, що визначає порядок наділення особливим статусом самопроголошених республік «ЛНР» і «ДНР», а також було погоджено графік розведення сил на двох ділянках лінії зіткнення – у Золотого і Петровського», – заявив він.

Після цього, за словами Ушакова, почали надходити суперечливі сигнали з Києва. 

Помічник Путіна також поскаржився на українських націоналістів з батальйонів «Азов», «Айдар» та «Донбас», які зробили все, щоб не допустити розведення. 

За словами Ушакова, Путін і канцлер Німеччини Ангела Меркель домовилися дати своїм радникам, міністерствам закордонних справ нові доручення про активізацію підготовки до проведення саміту в «нормандському форматі», а також про те, щоб намагатися «зістикувати і узгодити позиції» всіх його учасників.

Зазначається, що помічники президентів Росії, України та інших країн – учасниць «нормандського формату» готували саміт в Парижі, на якому повинні були вперше зустрітися Путін і Зеленський. 

Проведення саміту очікувалося спочатку в вересні, потім у жовтні, проте дата досі не названа.

Раніше повідомлялося, що канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Росії Володимир Путін обговорили підготовку зустрічі «нормандської четвірки» і газовий транзит через Україну.

 

 

Loading...