Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 44

Розкол у «Слузі народу»: Бондаренко заявив, що монолітність фракції залежить від Зеленського

ZIK

У членів фракції «Слуга народу» – дуже різні погляди, їх важко тримати у монолітності. Сьогодні об’єднальним фактором для депутатів цієї політсили є їх віра і ставлення до президента. Якщо у нього все буде гаразд із рейтингом, фракція триматиметься.

Таку думку в ефірі проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив експерт з конституційного права Богдан Бондаренко.

Коментуючи можливий розкол у фракції «Слуга народу», він пригадав, як у вересні депутати цієї політсили не підтримали законопроєкту про імперативний мандат.

«Частина «Слуги народу» дуже сильно виступила проти цього питання. Законопроєкт навіть не поставили а порядок денний. Деякі рішення щодо самого Коломойського також розколюють певні процеси всередині «Слуги народу», – зазначив Бондаренко.

Зокрема, хаотичними здаються ініціативи щодо експорту електроенергії – спочатку з РФ, а потім з’явився законопроєкт, який пропонує отримувати ресурс із Білорусі.

«Це по-різному сприймається всередині самої фракції «Слуга народу». Ми спочатку дійсно акцентували, що люди справді є дуже різними, тримати їх у монолітній фракції дуже важко. Інструментами, які б допомогли президентові тримати цю фракцію, мали бути імперативний мандат, скасована депутатська недоторканність і керівництво в органах правопорядку. Частину із цього вдалось зробити, частину – ні», – підкреслив Бондаренко.

Відтак, за словами експерта, навіть сам голова фракції Давид Арахамія визнає, що комунікувати серед внутрішньопартійних груп, які мають кардинально різні позиції, стає все важче.

«Чим це може закінчитись, залежить від того, як йтимуть справи у президента. Адже сьогодні об’єднальним фактором для депутатів від «Слуги народу» є їх віра і ставлення до президента. Якщо у нього все гаразд із рейтингом, суспільство підтримує його дії, відповідно, фракція триматиметься. Якщо ж ні, наразі не вигадані механізми, які б мали об’єднати «Слугу народу», зокрема. в голосуваннях чи публічних позиціях», – вважає Бондаренко.

На його думку, суперечки у «Слузі народу», зокрема із непідтримкою законопроєктів своїх же колег, є наслідками різношерстої коаліції і фракції.

«Там люди, які мають абсолютно різні позиції щодо життя і взагалі ідеологічного розвитку країни, якою має бути економіка і тому подібні речі. Зараз це має або збалансуватись – знайдуть ті питання, які стануть об’єднальними для фракції і вони протримаються, або доведеться шукати інші механізми, що об’єднують політсилу. Все одно будуть голосування, які їх розколюватимуть. Із цим нічого не поробиш», – вважає Бондаренко.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ повідомляли, що у фракції «Слуга народу» налічується до 30 депутатів, які пов'язані з українським олігархом Ігорем Коломойським.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Пожежа в Балаклії. Земельна реформа. Приватизація в Україні | Деталі тижня 16.11.19
Пожежа в Балаклії. Земельна реформа. Приватизація в Україні | Деталі тижня 16.11.19 Деталі
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Ольга Сумська | Інтерв'ю з Литвиненко | 17.11.2019
Ольга Сумська | Інтерв'ю з Литвиненко | 17.11.2019 Інтерв'ю з Литвиненко
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти