Реформи в обмін на кредити: Експерт назвав, з відтермінуванням якого питання не погодиться МВФ

ZIK

Україна повинна займати активнішу позицію у переговорах із Міжнародним валютним фондом і висувати свої ліберальні пропозиції.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив доктор економічних наук Андрій Длігач.

Експерт, коментуючи питання щодо співпраці України з Міжнародним валютним фондом, про домовленості щодо нової програми кредитування і чи не побільшало вимог від МВФ, зауважив, що не погоджується із останньою думкою, позаяк МВФ продовжує свою традиційну лінію – макрофінансова стабільність, в якій МВФ готовий брати участь зі своїми коштами, а також МВФ орієнтує український уряд на боротьбу із корупцією.

«Тобто реформи в обмін на дешеві МВФівські кредити», – сказав Андрій Длігач.

Експерт назвав, яке питання нині постане як ключове у процесі співпраці України із Міжнародним валютним фондом, – щодо ринку землі.

«Порошенку два роки тому, рік тому вдалося відтермінувати це питання, хоча воно було у порядку денному МВФ. Порошенко обіцяв обов’язково вирішити це питання у наступні роки, але вже, вочевидь, МВФ не буде погоджуватися з подальшим відтермінуванням цього питання. Це, я вважаю, ключове», – наголосив Андрій Длігач.

Експерт додав, що Україна нині готова до того, щоб привести до ринкового ладу тарифоутворення та реальних антикорупційних кроків

Відповідаючи на запитання, чи з цього випливає, що МВФ не піде на поступки, поки не буде вирішене питання щодо ринку землі, Андрій Длігач зауважив, що із МВФ можна і треба говорити, понад те, Україна повинна займати активнішу позицію у переговорах із МВФ і висувати свої ліберальні пропозиції.

Як повідомляли, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов за підсумками зустрічі з директоркою-розпорядницею МВФ Кристаліною Георгієвою у Вашингтоні написав на свій сторінці у Facebook, що МВФ очікує від України прориву у питанні розвалу олігархічної системи.

Нагадаємо, у НБУ сподіваються досягти угоди з МВФ на робочому рівні щодо нової трирічної програми розширеного фінансування (EFF) для України до кінця нинішнього року. Про це заявила перша заступниця голови Нацбанку України Катерина Рожкова.

Loading...