Aнонси

усі анонси
Новини » Події 122 Читать эту новость на русском

Прокуратура завела справу на організаторів «батьківських фондів» у Київській академії мистецтв

Фото: Апостроф

Правоохоронні органи розпочали перевірку по справі так званих «батьківських фондів», через які група батьків збирала готівку на нібито потреби школи.

Про це пише Апостроф у статті «Скандал в Киевской академии искусств: прокуратура расследует финансовые махинации родительских фондов». 

«У провадженні СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження № 42019101050000152 від 18.06.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.190 КК України», – сказано в офіційній відповіді виданню.

Підставою для реєстрації кримінального провадження стала заява ректора Муніципального закладу вищої освіти «Київська академія мистецтв» Ольги Бенч про те, що невстановлені особи під приводом різного роду фондів та батьківських комітетів, під час вступної компанії до навчального закладу, а також в ході навчального процесу, шляхом обману, заволоділи грошовими коштами батьків учнів Академії.

При цьому керівництву Академії невідомо на які потреби збирались грошові кошти та яким чином вони використовувались і ці гроші йшли не на рахунок Академії, а на рахунок батьківських благодійних фондів.

Стало відомо, що окремі педагогічні працівники під час проведення загальних батьківських зборів повідомляли присутнім батькам, що потрібно обов’язково здавати грошові кошти фондам та батьківським комітетам, бо інакше діти батьків, які не здали грошові кошти, не будуть брати участь у заходах академії (привітання вчителів зі святом).

В прокуратурі кажуть, що в ході досудового розслідування встановлено ряд фактів, що діти, чиї батьки відмовились передавати грошові кошти, не допускались до участі в заходах Академії та, в подальшому, зазнавали утисків в ході навчання.

У випадку встановлення осіб, причетних до вчинення зазначеного злочину, винним загрожує кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3-х років.

Як передає Апостроф, в Академії існувала ціла мережа так званих «благодійних фондів». З 2015 року батьківське самоврядування в Академії оформилося в ряд організацій, а саме – Благодійна організація «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД» КИЇВСЬКА ДИТЯЧА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ», «Опікунська батьківська рада» і ГО «Батьківська ініціатива», які збирали гроші з батьків учнів в Академії дітей і куди йшли ці кошти не відомо.

Однак, як відзначають співрозмовники видання, ситуація змінилася з приходом нового керівництва. За неповний рік новому ректору Ользі Бенч вдалося домогтися перейменування Академії в Київську Академію мистецтв, яка відповідає Закону «Про вищу освіту» та стала повноцінним ВУЗом.

Наступною проблемою стало наведення порядку в фінансових питаннях. З огляду на те, що з гарантованого державою загальної освіти випадає цілий ряд практичних занять (наприклад, пленери і виставки), на які не передбачено державне фінансування, батькам було запропоновано на добровільних засадах укласти договори на додаткові освітні послуги. Вартість такої послуги – 17 тис. Грн. на рік.

Кошти за додаткові послуги надходять на спеціальний рахунок Академії і цільовим методом йдуть на оплату додаткових годин викладачів, закупівлю матеріалів, замовлення автобуса, оформлення робіт для виставки, організацію і проведення виставок тощо.

Діти батьків, які не підписали такі договори, отримують освіту за загальною передбаченої державою програмі.

Як повідомили в академії, батьки, які контролювали батьківські фонди, «розв’язали війну» як у ЗМІ, так і в стінах закладу, проти таких нововведень нового керівництва, оскільки тепер кошти надходитимуть офіційно на рахунок Академії, а не зосереджуватимуться в їхніх руках.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Арешт Порошенка. Підозра Ляшкові. Зв'язки можновладців з іноземцями | Деталі дня | 18.11.19
Арешт Порошенка. Підозра Ляшкові. Зв'язки можновладців з іноземцями | Деталі дня | 18.11.19 Деталі дня
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19 HARD з Влащенко
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко  у програмі
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко у програмі "Кожен з нас президент" | 18.11.19 Кожен з нас президент