Переможці конкурсу у громадську раду при ДБР заявили про погрози з боку Труби

Роман Труба

Переможці голосування в громадську раду при Державному бюро розслідувань Катерина Кувіта, Надія Корінна, Василь Апасов і Ростислав Попович попросили генерального прокурора Руслана Рябошапку відкрити кримінальне провадження за фактом погроз і тиску на них з боку директора ДБР Романа Труби.

Про це повідомили "Українські Новини".

"Труба пригрозив переможцям голосування до складу Ради громадського контролю кримінальним провадженням і запропонував в жорсткій формі написати заяви про відмову брати участь у подальшій роботі ради. Відсутність РГК означає, що не буде створена Дисциплінарна комісія ДБР", - сказала Кувіта.

За її словами, півтора року ДБР працює без Дисциплінарної комісії та директор бюро намагається зробити все можливе для того, щоб вона не заробила та не запрацювала Громадська рада. Ці дії призвели до кризи в ГБР.

Ростислав Попович додав, що ДБР керує непрофесійна і випадкова людина.

"Щоб ви розуміли, тракторист проводить складну операцію. Очевидно стає, що Трубі не потрібна ні РГК, ні Дисциплінарна комісія, ні Управління внутрішнього контролю. Розуміючи, що йому не потрібен контроль, він зібрав у п'ятницю усіх переможців у РГК і пригрозив, що буде притягувати нас до кримінальної відповідальності. Труба чинить тиск на членів РГК, на суспільство. Ми звернулися до генерального прокурора із заявою про вчинення злочину директором ДБР за статтею 365 Кримінального кодексу. Ми будемо вимагати, щоб Трубу притягнули до кримінальної відповідальності за свої дії", - сказав він.

Як повідомила Корінна, на даний момент не існує органу, який контролював би діяльність Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо раніше, ДБР зареєструвало кримінальне провадження за фактом масового організованого голосування під час обрання членів Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань.

Loading...