Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 23 Читать эту новость на русском

Комітет запропонував Кабміну затвердити нацплан дій з профілактики рідкісних захворювань

Профільний комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування запропонував Кабінету міністрів затвердити Національний план дій з профілактики та лікування рідкісних захворювань в Україні на період 2020-2025 роки.

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання комітету, передає пресслужба Апарату Верховної Ради.

Як зазначається, план дій має врахувати сучасні міжнародні стандарти, та передбачити належне щорічне фінансування на лікування та реабілітацію пацієнтів з орфанними (рідкісними) захворюваннями.

Окрім цього, план дій передбачає створення реєстру громадян, які страждають на орфанні захворювання, його адміністрування та інтеграцію до Електронної системи охорони здоров'я (eHealth).

Також комітет запропонував Міністерству охорони здоров'я створити окремий структурний підрозділ, який займатиметься організацією медичної допомоги орфанно хворим людям та удосконалити стандарти діагностики, лікування, профілактики орфанних заворювань.

Нагадаємо, комітет з питань здоров'я нації запропонував Кабміну запровадити нові податки з реклами тютюнових, фармацевтичних та газованих напоїв з підвищеним вмістом цукру на користь людей з орфанними захворюваннями.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News