Густий туман у Києві: Директор гідрометцентру назвав причину

Туман в Києві.

Сьогоднішній густий туман у Києві спричинений вертикальним розподілом температури повітря. Така ситуація повторюється дуже часто, особливо восени. Та, враховуючи рівень забруднення у Києві, варто відмовитись від прогулянок у ранкові години.

Таку думку в ефірі проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK, озвучив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

Коментуючи нинішній туман у Києві, він наголосив: на щастя, до справжнього смогу у місті ще дуже далеко, однак сьогоднішня семантична ситуація сприяє накопиченню забруднюючих речовин у приземному шарі повітря.

«Це пов’язано із вертикальним розподілом температури повітря. Якщо, наприклад, біля поверхні землі вона становить 8 градусів, то на висоті 600 метрів – уже 16 градусів. Таким чином підвищення температури з висотою якраз і спричиняє накопичення забруднюючих речовин біля поверхні землі», – пояснив Кульбіда.

Однак, за його словами, ця ситуація повторюється дуже часто. Особливо в осінні періоди.

«Як правило, уже в другій половині дня, після 14-ої години, розподіл температури з висотою змінюється і в результаті створюються умови для перемішування повітряних мас і покращення якості повітря», –зазначив експерт.

Окрім того, він спрогнозував і чого варто чекати від погоди наступного тижня.

«По-перше, ми чекаємо, що температура повітря знижуватиметься, починаючи з понеділка. Це зниження в денні години становитиме від 5 до 9 градусів, в нічні години – від 0 до 5 градусів тепла. Таким чином це вже буде справжня осіння погода. Адже в останні дні температурний режим, швидше, нагадує початок вересня», – підкреслив Микола Кульбіда.

Водночас, коментуючи забруднення повітря у Києві, він зазначив: оскільки це пов’язано, в основному, з газовими домішками, звичайні захисні маски для обличчя не врятують від цього.

«Зрозуміло, що потрібно обмежити перебування на відкритому повітрі, особливо в ранкові години. Слід дочекатись, коли прогріється приземний шар повітря. Тоді розпочнеться перемішування повітряних мас і покращення ситуації», – наголосив Микола Кульбіда

Як повідомлялось раніше, сьогодні ДСНС попередила українців про погіршення погодних умов. Йдеться про густий туман, що спричинив І рівень небезпеки.Loading...