ГПУ зобов'язали поновити справу про можливе втручання НАБУ у вибори США, – Деркач

Печерський районний суд Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру України відновити справу про можливе втручання НАБУ в президентські вибори в США.

Про це повідомив народний депутат Андрій Деркач на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні вранці Печерський районний суд м.Києва задовольнив мою скаргу на скасування постанови ГПУ про закриття кримінального провадження №42017000000002470 про незаконне втручання представників НАБУ в президентські вибори в США. Таким чином кримінальне провадження про втручання у вибори в США, було відкрите ГПУ у 2017 році і закрите у січні 2019 року відновлено", – сказано у повідомленні.

Нардеп зазначив, що збирається передати Генпрокуратурі всі оприлюднені ним матеріали, які він отримав від журналістів-розслідувачів в рамках 11 кримінальних проваджень. 

"Суть незаконно закритого ГПУ провадження, розпочатого у 2017 році, складається у втручанні у вибори Президента США організованої злочинної групи в складі керівництва Національного антикорупційного бюро України, а також розголошення даних досудового розслідування посадовими особами НАБУ", – наголосив Деркач.

За словами Деркач, це здійснювалося шляхом незаконної публікації інформації проти керівника виборчого штабу Трампа Пола Манафорта, і "дана інформація сумнівна і могла бути сфальсифікована співробітниками Посольства США в Україні та НАБУ".

На його думку, директор НАБУ Артем Ситник не мав права розголошувати таку інформацію до повного завершення розслідування.

Як повідомлялося, ексгенпрокурор Юрій Луценко заявляв, що ГПУ розслідує кримінальне провадження про ймовірні спроби громадян України втрутитися у вибори президента США 2016 року.

Нагадаємо, Ситник ще в серпні 2018 року заявляв, що проти нього порушили кримінальну справу через нібито втручання у вибори президента США, на яких переміг Трамп. При цьому Ситник наполягав, що НАБУ ніяким чином не могло втручатися у вибори президента США. 

Пізніше він заявив, що справа про втручання у вибори США "зникла" після відставки Луценка.

Loading...