Новини » Світ Читать эту новость на русском

Друковані ЗМІ Австралії вийшли з однаковими першими шпальтами у знак протесту проти цензури

Друковані ЗМІ Австралії вийшли з однаковими першими шпальтами у знак протесту проти цензури. Фото EPA-EFE

Провідні газети Австралії – Daily Telegraph, Australian Financial Review, Sydney Morning Herald – вийшли в понеділок, 21 жовтня, з однаково оформленими першими шпальтами на знак протесту проти обмеження свободи слова в країні на догоду національній безпеці.

В ефірі деяких телеканалів також були показані короткі ролики, що містять питання до аудиторії: «Коли уряд приховує від тебе правду, що саме воно хоче замовчати?», – повідомляє DW.

Передовиці газет були оформлені як матеріали з цензурної правкою, під час якої з тексту чорним фломастером були викреслені окремі слова.

В Австралії – на відміну від багатьох інших країн – положення про свободу преси не прописано в конституції.

У травні в країні був переобраний на посаді прем’єра Скотт Моррісон, який є лідером консервативної Ліберальної партії Австралії. Незабаром після цього поліція провела серію рейдів в штаб-квартирі мовної корпорації Australian Broadcasting Corporation (ABC) в Сіднеї і вдома у редакторів News Corporation – міжнародного медіа-холдингу, підконтрольного Руперту Мердоку.

Як привід правоохоронці назвали розголошення національної таємниці. Трьом журналістам в результаті загрожують тюремні терміни. Одна з них, зокрема, працювала над матеріалами про те, як на службу правосуддю ставляться нові методи контролю за населенням. Двоє інших розповідали про можливі військові злочини австралійських солдатів в Афганістані.

Крім того, штрафи і ув’язнення можуть загрожувати приблизно трьом десяткам репортерів і видавців за їх висвітлення суду над австралійським кардиналом Джорджем Пелла, визнаним винним у педофілії.

Всього в акції на захист свободи слова в Австралії взяли участь 20 національних газет і 17 медіакомпаній.

Нагадаємо, раніше повідомляли про ТОП-10 країн, де діє найбільш жорстка цензура.

 

Loading...