Чаплига про новий Трудовий кодекс: Українці вийдуть на перший загальноукраїнський попереджувальний страйк

ZIK

Ще до середини листопада в Україні відбудеться перший загальноукраїнський попереджувальний страйк.

Про це в ефірі програми «Деталі дня» на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Михайло Чаплига.

Відповідаючи на запитання ведучих щодо нового Трудового кодексу та, зокрема, спрощення процедури звільнення працівників, експерт зауважив, що це – лише вершина айсберга. Михайло Чаплига вважає, що такими кроками українців змушують виїжджати, щоб на їхнє місце прибули ті, кому не потрібен соціальний захист чи гарантії соціальних прав, як-от мешканці економічно відсталих країн.

«Що вони хочуть зробити? Вони хочуть зробити всі трудові відносини цивільно-правовими. Більше того, вони хочуть, щоб трудові відносини між громадянами регулювалися якимись актами, на сьогодні у правовому полі назв ці не існують. Понад те, вони хочуть, щоб ці акти мали більшу силу, ніж Трудовий кодекс і трудове законодавство», – сказав Михайло Чаплига.

Він продовжив: «Якщо вводити цивільно-правові відносини, це означає, що це виходить за межі трудового регулювання і означає, що взагалі не існує місця профспілкам. У принципі, профспілок більше не буде існувати після цього, немає для них підґрунтя».

Михайло Чаплига нагадав, що у Конституції України записана норма, що громадяни мають право на страйк, проте механізму реалізації страйку у нас не існує.

Експерт розповів про зустрічі із представниками самозайнятих працівників, фермерами та представниками профспілкових організацій. Він повідомив, що вони планують ще до середини листопада вийти на перший попереджувальний страйк проти того, що сьогодні відбувається у державі.

Більше на цю тему читайте тут: Новий трудовий кодекс: Як можуть змінитися умови праці українців і для чого це нам.

Loading...