Aнонси

усі анонси

Україна ще в липні погодилася розглянути формулу Штайнмаєра, – ЗМІ

Володимир Зеленський та Андрій Богдан

Україна погодилася розглянути так звану формулу Штайнмаєра ще в липні 2019 року під час консультацій на рівні дипломатичних радників лідерів нормандської четвірки.

Про це свідчить лист керівника Офісу президента Андрія Богдана, адресований представнику України в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі Леоніду Кучмі, який є в розпорядженні НВ.

«Інформуємо, що 12 липня 2019 року у Парижі відбулися консультації у нормандському форматі на рівні дипломатичних радників лідерів України, Німеччини, Російської Федерації та Франції», – йдеться у листі Богдана.

Документ датований 16 липня 2019 року.

У ньому, зокрема сказано, що сторони зобов’язуються підготувати правові рамки щодо «особливого статусу Донбасу», включаючи формулу Штайнмаєра.

«Відкриті питання, які повинні бути розглянуті, включають: т.зв. «особливий статус» (особливий порядок місцевого самоврядування), включаючи так звану формулу Штайнмайєра; амністію та місцеві вибори», – йдеться у додатку.

1 жовтня стало відомо, що Україна узгодила текст формули Штайнмаєра, яка в подальшому увійде в новий закон про особливий статус Донбасу.

Згідно з формулюванням, закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей почне діяти на постійній основі тільки після проведення за українським законодавством місцевих виборів, які світова спільнота визнає такими, що відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що імплементація «формули Штайнмаєра» можлива лише в новому законі про особливий статус Донбасу, який обговорюватимуть уже після 2019 року.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

програми телеканалу ZIK

Олександр Дубінський | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 20.11.19
Олександр Дубінський | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 20.11.19 HARD з Влащенко
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Діалог з країною І Марафон з Вадимом Рабіновичем І 20.11.2019
Діалог з країною І Марафон з Вадимом Рабіновичем І 20.11.2019 Політика
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19 HARD з Влащенко
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко  у програмі
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко у програмі "Кожен з нас президент" | 18.11.19 Кожен з нас президент