​У РФ схвалили визнання українців носіями російської мови

Фото prm.ua

Російський уряд схвалив проєкт федерального закону, згідно з яким українців можуть визнавати носіями російської мови без складання відповідних іспитів.

Про це повідомляє пресслужба уряду Російської Федерації.

Згідно з повідомленням, окрім українців, дія відповідного закону буде розповсюджуватися і на громадян Білорусі.

"Проектом федерального закону передбачається можливість визнання комісією носіями російської мови без проходження вищезгаданого співбесіди громадян Республіки Білорусь і громадян України, які вільно володіють російською мовою, при подачі особисто заяви про визнання їх носіями російської мови і при наявності підстав, передбачених частиною першою статті 331 Федерального закону "Про громадянство Російської Федерації", - йдеться в рішенні уряду від 17 жовтня 2019 року.

Слід зауважити, що статус носія російської мови дає право отримати посвідку на проживання чи громадянство РФ у спрощеному порядку.

Нагадаємо, Володимир Путін підписав указ від 17.07.2019 № 343 "Про внесення змін до Указу Президента Російської Федерації від 29 квітня 2019 р № 187" Про окремі категоріях іноземних громадян і осіб без громадянства, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Російської Федерації в спрощеному порядку. Згідно з цим указом жителі підконтрольної Україні частини Донбасу можуть отримання російське громадянство у спрощеному порядку. 

Loading...