Новини » Суспільство 19 жовтня, 2019, 17:24
Названі люди Кремля, які намагаються поставити під сумнів розслідування катастрофи MH17
Фото: З відкритих джерел
Фото: З відкритих джерел

У базу «Миротворець» внесено іноземних громадян, які намагалися вплинути на розслідування справи про збитий Boeing рейсу MH17 на Донбасі.

Про це повідомляє ресурс NewsParticipation.

Серед тих, хто у списку – російська журналістка телекомпанії Russia Today (RT) Яна Єрлашова. Вона працювала кореспондентом телеканалу RT, який звинувачують в ЄС і США в дезінформації і впливі на громадську думку під час  виборчих кампаній у цих країнах.

У 2017 році RT був визнаний ЗМІ, таким, який використовує Кремль для своєї пропаганди, зокрема, сепаратизму в Каталонії (Барселона). Є також докази, що телеканал працював в інтересах російської розвідки.

Відомо, що журналістка Єрлашова протягом декількох останніх років працює у відділі документального кіновиробництва на RT. Там випускають документальні передачі, в яких висвітлюють думку Кремля про події в світі.

Наступний зі списку «Миротворця» – голландський журналіст Макс ван дер Верф, який присвятив багато часу просуванню версії, що Росія не причетна до катастрофи Boeing.

Макс став партнером Єрлашової в зйомках документального фільму «MH17. Заклик до правосуддя». Це пропагандистський матеріал в стилі радянського захисту у справі про збитий в 1983 році Boeing 747 «Корейських авіаліній».

Бойовики так званої «ДНР» теж допомагають РФ і підтримують їх сторону. Вони дали повний доступ до місця аварії малазійського літака на Донбасі. Зазначимо, що такий спецдозвіл можна отримати далеко не всім іноземним ЗМІ. Його слід запитувати в так званому «Міністерстві державної безпеки ДНР».

Таким чином, надання повного доступу Верфу до місця аварії (хоча навіть у європейських слідчих були проблеми з цим) доводить, що його робота вкрай важлива для російської влади.

«Це припущення може бути підтверджено злитою в мережу перепискою колишнього Донецького інформаційного агентства (ДОНІ), з якої випливає, що Макс пропонує свою допомогу, щоб підірвати результати офіційного розслідування по МН17, і демонструє свою відданість Кремлю і його проєкту на території України під назвою ДНР», – йдеться в ресурсі.

Яна Єрлашова виявилася відповідальною за підтасовування фактів по MH17 з метою показати, що офіційне розслідування не було проведено належним чином.

Пропагандисти всіляко намагаються «донести свою правду» в світову спільноту. Тому влаштовують тематичні пресконференції, щоб створити громадський резонанс і дезінформувати.

Крім того, Росія створює пропагандистські компанії, які складаються з пропагандистських осередків і вербувальників для кремлівських інформаційних операцій і пропаганди. Їх філії відкривають в Європі, де також працюють й іноземці, які підтримують «ідею» РФ. Там же займаються «розслідуванням» катастрофи літака на Донбасі, намагаючись збити з шляху міжнародне співтовариство і відгородити себе від причетності до катастрофи.

Нагадаємо, лідери країн-членів Європейського Союзу закликали усі держави співпрацювати з міжнародною Об’єднаною слідчою групою (JIT) у справі катастрофи пасажирського лайнера МН17.

«У зв’язку із висновками від 20 червня 2019 року Європейська рада підтверджує свою повну підтримку усіх зусиль, спрямованих на встановлення правди, справедливості та відповідальності для жертв збитого літака рейсу MH17 та їхніх найближчих родичів і закликає усі держави повністю взаємодіяти з чинним розслідуванням, відповідно до резолюції Ради безпеки ООН 2166», – сказано у повідомленні ЄС. 

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 06:46 :08