Новини » Суспільство 19 жовтня, 2019, 0:10
Експерти спростовують міф про шкоду солі для організму людини
Сіль. Фото: pixabay.com
Сіль. Фото: pixabay.com

Багато хто стверджує, що цукор – «біла смерть» і його вживання варто обов’язково обмежити. Однак так само говорять і про сіль.

Стверджують, що не можна вживати більше однієї чайної ложки солі на добу або більше, ніж 2000 гр натрію на день для організму дорослої людини, передає Знай.

Однак, чи насправді сіль так шкодить організму?

Кухонна сіль (хлорид натрію, NaCl) – харчовий продукт, який складається на 40 % з натрію і на 60 % з хлору, ці два мінералу виконують різні функції в нашому організмі.

Сіль – це не тільки найбільший дієтичне джерело натрію, але і підсилювач смаку. Натрій зв’язує воду в організмі й підтримує правильний баланс внутрішньоклітинних і міжклітинних рідин. Натрій відіграє важливу роль у багатьох процесах, наприклад, бере участь у передачі нервових сигналів, скорочення м’язів, секреції гормонів. Наш організм не може функціонувати без цього хімічного елемента.

Міф про шкоду солі виник понад 100 років тому. Так, французькі вчені озвучили по шкоду після того проведення досліджень на шістьох добровольцях. Так їх теорія стала неймовірно популярною.

Однак сіль зобов’язана бути в раціоні усіх, але в обмежених кількостях. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує 5 грам солі на добу для дорослої людини – це 1 чайна ложка. Але пам’ятати! Це з урахуванням готових продуктів, куплених в магазині, вони вже містять сіль – молочні продукти, хліб, консерви, спеції і т. д.

Нагадаємо, експерти в області харчування розповіли, які продукти можуть серйозно знизити не тільки лібідо, але і потенцію.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 17:45 :43