Затримання Гладковського, нові підозри Пашинському та готові справи проти Дубневича: Головне із інтерв'ю Генпрокурора

Руслан Рябошапка

Затриманий учора Олег Гладковський ризикує до кінця року опинитися в СІЗО, де вже знаходиться екс-нардеп Сергій Пашинський. Кому ще готують підозри в ГПУ.

17 жовтня Олег Гладковський збирався виїхати з України, але його не випустила Держприкордонслужба. У корпорації Богдан заявили, що їх голова не планував покидати країну, а прямував на профільну виставку Busworld Europe 2019. 7 жовтня екснардепа Сергія Пашинського заарештували на два місяці.

Ми зібрали головні тези генпрокурора Руслана Рябошапки з інтерв'ю телеканалу "1+1".

Гладковського підозрюють одразу у кількох кримінальних справах

 - Перше - це порушення антикорупційного законодавства, неправдиве декларування. І друге - це порушення законодавства під час тендерних закупівель, використання службового становища, щоб неправомірно впливати на результати закупівель, в результаті чого і було отримано неправомірну вигоду.

Підозра Ярославу Дубневичу

 - Проект підозри лежить у мене на столі. Йдеться про два епізоди. Перше - це завідомо неправдиве декларування відомостей, тобто порушення антикорупційного законодавства. І інший момент - це порушення законодавства під час здійснення державних закупівель. Це система Укрзалізниці. Йдеться про використання службового становища, щоб через певні фірми-прокладки отримати неправомірну вигоду. Сума вигоди склала понад 90 млн грн.

Поновлення справи проти Пашинського

 - Довгий час воно було на паузі, тому що не розслідувалася. Завдяки спільним зусиллям з ДБР зараз існує можливість цю справу просувати далі в процесуальному сенсі. Йому (Пашинському, - Ред.) було повідомлено про підозру і зараз його взяли під варту. Крім того, ГПУ зареєструвало як мінімум три кримінальні виробництва, де може фігурувати цей екс-нардеп. І, крім цього, є достатньо матеріалів у інших органів досудового розслідування, зокрема, НАБУ.

У ексзаступника голови АП Андрія Портнова немає впливу 

 - Швидше за все, має просто медійний (вплив, - Ред.), який створює досить негативну конотацію і негативний імідж органів досудового розслідування. І що, в принципі, може означати, що реального впливу на процесуальні дії або рішення, які можуть бути здійснені прокурорами або слідчими, у Андрія Портнова немає. Але у Портнова є достатньо даних, які можуть бути підставою для подальшого виробництва або відкриття нових виробництв, я не бачу проблеми, щоб прокурори зустрілися з ним і долучили ці матеріали до інших справ, або по-іншому оцінили їх важливість і цінність в кримінальних виробництвах.

Цукрове листування депутата "Слуги народа" В'ячеслава Медяника

 - Я вже розпорядився провести перевірку цього факту, там підстави внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань. І я хочу звернутися до депутатів: якщо такі переписки по цукру будуть вестися і далі, то я не виключаю, що такі переписки будуть з приводу сухарів.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...