Новини » Економіка 18 жовтня, 2019, 14:21
ВІтренко назвав умову, за якою ціна на газ для України стане на 20% нижчою
 Юрій Вітренко
Юрій Вітренко

Ціна на імпортний газ для України може бути на 20% нижчою. І для цього навіть необов’язково укладали контракт між «Газпромом» та «Нафтогазом», або іншою українською компанією.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

За його словами, потрібно лише, щоб «Газпром» у відповідності до європейських правил не зловживав своїм домінуючим становищем на європейському ринку.

«Зокрема, щоб «Газпром» не відмовляв європейським компаніям перенести точки передачі газу на кордон Україна – РФ». І щоб «Газпром» пропонував свопи іншим газовидобувним компаніям в РФ, забираючи у них газ всередині РФ і повертаючи його на кордоні Україна – РФ, таким чином виконуючи передбачену законодавством РФ функцію єдиного експортного каналу», – написав виконавчий директор «Нафтогазу».

Вітренко додав, що для зниження ціни також потрібно, щоб «Газпром» перестав фактично блокувати експорт газу із Середньої Азії в Україну та у Європейський Союз.

Нагадаємо, Юрій Вітренко також повідомив, що 1 листопада «Нафтогаз України» надішле «Газпрому» нові позовні вимоги на суму понад 11 мільярдів доларів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 20:55 :23