Василь Боднар: Росія вимагає постійного «особливого статусу» для Донбасу

Василь Боднар

Російська сторона на переговорах у Мінську домагається запровадження закону про особливий статус Донбасу на постійній основі, а також вимагає відкрити контрольний пункт у Щасті.

Про це сказав заступник міністра закордонних справ Василь Боднар під час години уряду у Верховній Раді, – повідомляє Українська правда.

«Так звана «формула Штайнмаєра» визначає лише механізм введення в дію закону, що визначає певний особливий статус окремих районів. Чинний на сьогодні закон введений в дію ще в 2014 році і продовжений до 31 грудня 2019 року. Філософією цього закону передбачалося з самого початку, що він діятиме лише протягом 3 років. Зараз переговорна вимога, яка озвучується російською стороною в Мінську, – це запровадження цього закону на постійній основі. Але визначатиметься він законом, який прийматиме Верховна Рада. Закон будете розробляти ви і впроваджуватиме Україна», – сказав Василь Боднар.

За його словами, рішення про відкриття КПВВ в Золотому було прийнято ще в 2016 році – і українська сторона не відступила від цієї позиції. «Російська сторона почала пакетувати відкриття КПВВ в Щасті – це не передбачено жодними домовленостями. Тому на сьогодні ми залучаємо партнерів по нормандському формату для тиску на російську сторону – для того, щоб виконати відповідну домовленість і запровадити КПВВ в Золотому», – сказав Боднар.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що імплементація «формули Штайнмаєра» можлива лише в новому законі про особливий статус Донбасу, який обговорюватимуть уже після 2019 року.

Loading...