Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 140 Читать эту новость на русском

Тиск силовиків позбавляє Україну мільярдів іноземних інвестицій

Сергій Фурса
Сергій Фурса

Інвестбанкір.

Закінчив НТУУ КПІ за спеціалізацією "Системний аналіз фінансового ринку".

Працює в інвестиційній компанії "Dragon Capital".

Спеціаліст відділу продажів боргових інструментів

Тиск силовиків позбавляє Україну мільярдів іноземних інвестицій
Фото з відкритих джерел

ОП вчинив колосальний тиск на найбільшого іноземного інвестора в Україні, що буде коштувати країні сотні мільйонів доларів, а то й мільярди доларів. В першу чергу замість інвестування 11 млрд грн ці гроші компанія виводить. Це вже мінус у податках і у зростанні ВВП. Це удар по курсу валюти. Не критичний, але удар.

Про це пише Сергій Фурса на своїй сторінці у Facebook 

АрселорМітал (Криворіжсталь) виводить з країни 11 млрд грн і скорочує інвестиційну програму.

АрселорМітал (Криворіжсталь) інвестує в будівництво онкоцентру на суму 15 млн євро.

Здавалося б, який зв'язок?

А дуже простий. Криворіжсталь змусили інвестувати в цей онкоцентр, використавши для цього всю державну машину. Використавши тиск силовиків. Під різними приводами. Ми побачимо масові кримінальні справи і візити СБУ, які могли паралізувати роботу заводу. А потім ми побачили, що тиск послабився. А компанія погодилася "допомогти країні".

В результаті Криворіжсталь змусили зробити той же трюк, що раніше виконали українські олігархи, які за лояльність влади готові дарувати машини швидких. Тільки ось міжнародна компанія - це не українські олігархи. Вони не розуміють, як так можна. Міжнародні компанії хочуть просто чесно працювати, інвестувати і платити податки. Їм не потрібні договорняки з владою. І владі це дуже незручно.

Міжнародні компанії не розуміють, як можна використовувати Службу безпеки України заради піару чиновників з Офісу президента, які роблять собі красиві фото з прес-конференції про відкриття нової лікарні в рідному місті. В результаті, зіткнувшись з тиском, джерелом якого був сам Офіс президента, інвестори роблять висновки.

А тепер трохи математики. Чи добре отримати новий центр по боротьбі з раком в Кривому Розі? Так, звичайно ж, добре. Але тут, як завжди, питання «якою ціною».

Щоб побудувати онкоцентр вартістю 15 млн євро, Офіс президента зробив колосальний тиск на найбільшого іноземного інвестора в Україні, що буде коштувати країні сотні мільйонів доларів, а то й мільярди доларів. В першу чергу замість інвестування 11 млрд грн ці гроші компанія виводить. Це вже мінус по податках і по зростанню ВВП. Це удар по курсу валюти. Не критичний, але удар.

Більш того, важко навіть уявити, скільки інвесторів після цього не прийде в Україну. Якщо для Офісу президента це сюрприз, то необхідно пояснити, що інвестори спілкуються один з одним. І як футболісти перед тим, як перейти в "Динамо" чи "Шахтар", дзвонять своїм знайомим, які там грали, так і великі бізнесмени довідуються у своїх колег, які вже працюють в Україні. І як ви думаєте, що тепер скаже їм Лакшмі Міттал? Скільки в підсумку інвесторів, які розглядали Україну як один з майданчиків для інвестицій, не прийдуть? Скільки людей грає з Лакшмі Мітталом у гольф і скільки з них тепер буде чути про божевілля в Україні? Скільки людей п'є з ним віскі і тепер дізнається, про справжнє ставлення влади до бізнесу?

І, може, правильно залучати інвесторів, отримувати більше податків і вже частину з цих податків витрачати на медичну інфраструктуру? Риторичне питання…

Якщо ви хочете економічне зростання, то вам потрібні інвестиції. Якщо вам потрібні інвестиції, то ви повинні цілувати інвесторів в усі місця, гладити їх по голівці і приносити каву вранці. Ви повинні зробити державу максимально зручним партнером. Ви повинні питати щоранку у інвесторів, чи добре їм спалося і чи немає горошини під матрацом.

Якщо ви не хочете бачити інвесторів, то ви будете надсилати до них СБУ. Якщо ви не хочете економічного зростання, ви будете тиснути на інвесторів для задоволення популістських хотілок. Якщо ви не хочете інвестицій, то забудете про свою обіцянку прибрати силовиків від бізнесу.

АрселорМітал (Криворіжсталь), British American Tobaco - перші ластівки змін в інвестиційному кліматі України. Тільки ось всі ці зміни не на краще.

А так да, інвестиційний форум в Маріуполі... Саме те для залучення інвестицій. Тільки треба побільше правок від людей Коломойського, щоб вигнати вже всіх іноземних інвесторів з країни.

Сергій Фурса

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Пожежа в Балаклії. Земельна реформа. Приватизація в Україні | Деталі тижня 16.11.19
Пожежа в Балаклії. Земельна реформа. Приватизація в Україні | Деталі тижня 16.11.19 Деталі
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Ольга Сумська | Інтерв'ю з Литвиненко | 17.11.2019
Ольга Сумська | Інтерв'ю з Литвиненко | 17.11.2019 Інтерв'ю з Литвиненко
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти