Новини » Світ Читать эту новость на русском

НАТО проводить військові навчання з ядерною зброєю

dw.com

Німеччина та інші союзники з Північноатлантичного Альянсу проводять секретні військові навчання, в межах яких зокрема відпрацьовують використання ядерної зброї.

Про це дізналася німецька агенція dpa, повідомляє DW.

Навчання називаються Steadfast Noon («Непохитний полудень»), під час цих маневрів планується відпрацювати використання винищувачів-бомбардувальників, а також встановлення ядерної зброї на літаки.

Також військові відпрацюють безпечне переміщення ядерної зброї з підземних сховищ до літаків. Під час тренувальних польотів ядерні бомби не використовуються.

Більш детальної інформації щодо навчань немає, але журналісти змогли сфотографувати італійську авіацію.

Від німецької армії в навчаннях беруть участь літаки Panavia Tornado 33-ї тактичної авіаційної ескадри. Вони розташовані на базі Бюхейль в Айфелє, як зазначає видання, там можуть зберігатися американські водневі бомби B61.

Нагадаємо, у серпні в Польщі заявили, що готові до розміщення ядерної зброї США у зв'язку з припиненням дії Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД).

Сполучені Штати 2 серпня офіційно вийшли із договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Це був один із ключових договорів Холодної війни, який стримував загрозу ядерного конфлікту в світі. Угода між США та СРСР діяла понад 30 років. Вашингтон аргументував такий крок тим, що Росія протягом багатьох років розробляє ракетну систему середньої дальності 9М729.

Влада США стверджує, що ця оснащена ядерною боєголовкою крилата ракета, здатна вражати цілі на відстані понад 2 тисячі кілометрів. РФ відкидає звинувачення США і своєю чергою звинувачує Вашингтон у порушенні договору.

 

Loading...