Медведчук про судову реформу Зеленського: Це закон зі знищення Верховного суду України

Фото: NewsOne

Команда президента Володимира Зеленського своєю судовою реформою знищить Верховний суд України.

Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив голова політради партії «Опозиційна платформа - За життя», народний депутат України Віктор Медведчук.

«Це закон зі знищення Верховного суду України. Закон спрямований на ліквідацію та знищення Верховного суду України. Сьогодні до складу майбутнього ВСУ за вузьколобим баченням команди має входити до 100 чоловік, це може бути і 10, і 20, і 30, а не 200, як це є сьогодні, це свідчення того, що потрібно розібратися з певними кандидатурами. Тими людьми, які здобули цей найвищий судовий статус в країні», - сказав він.

Медведчук зазначив, що цей «судовий статус передбачає, що люди, які пройшли багато комісій, перевірки, протягом року затверджувалися ці кандидатури, природно, гідні того високого звання, вершити правосуддя в Україні».

«Виявляється, ні. Тепер будуть вершити тільки ті, які заслуговують, щоб вони вершили те правосуддя, яке буде називатися правосуддям імені Зеленського. Мені дуже було прикро, і я з обуренням спостерігав картину, коли голова ВСУ спочатку робила коментарі і заяви, що у пана Зеленського не знайшлося часу, щоб зустрітися з керівником вищої судової інстанції і обговорити питання, що стосуються недоліків тоді ще законопроекту, який підлягає прийняттю. Він знаходив час для всього, але не зустрічі з людиною, яка представляє сьогодні окрему гілку влади. Я підкреслюю, судова влада це окрема гілка влади. У нас є законодавча, виконавча і судова. Так ось зустрітися з керівником судової влади пан Зеленський відмовився. А коли її запросили, і вона прийшла, думаю на запрошення окремих фракцій або народних депутатів до зали пленарних засідань, то їй зі скрипом надали одну хвилину для оцінки цього закону, а потім продовжили ще на одну хвилину. Це, мені здається, було приниження не просто жінки або голови ВСУ, це було приниження всієї судової влади в Україні. Це було байдуже ставлення до судової влади, до окремої гілки влади в країні », - пояснив нардеп.

Як повідомлялося раніше, Медведчук заявив, що команда Порошенка зробила з сайту «Миротворець» «пугало з прапором війни», щоб залякати людей, а нинішню владу така ситуація влаштовує.

Loading...