Магнолія, сосна кримська та рододендрон: У зоні відчуження створили інтродукційну ділянку рідкісних рослин

Фото: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник. facebook

У зоні відчуження створили інтродукційну ділянку рідкісних та реліктових рослин Світової флори.

Про це повідомляє Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник у Facebооk.

"Магнолії в зоні відчуження? Саме так! І не тільки магнолії. В рамках наукового експерименту в лівобережній частині зони відчуження науковими співробітниками Чорнобильського заповідника спільно з фахівцями Ботанічного саду ім. О. Фоміна / O. Fomin Botanical Garden за участі працівників ДСП "Північна Пуща" було створено інтродукційну ділянку рідкісних та реліктових рослин Світової флори", – повідомили у заповіднику.

Зазначається, що серед фаворитів, які потрапили на цю територію – магнолія, сосна кримська, рододендрон, гінкго дволопатеве та інші цікаві види. Наприклад, метасеквоя гліптостробоїдна, яку також висадили на експериментальній дільниці, довгий час вважалась зниклою і була знайдена спочатку у вигляді скам’янілих останків на острові Хоккайдо. Тільки у 1941 році були знайдені живі дерева у гірських масивах Китаю. Сьогодні ця рослина відома здебільше, як садово-паркова культура.

Науковці відмічають останнім часом тенденцію зникнення рідкісних рослин в природних ареалах.

"Саме тому українські вчені зважилися на унікальний експеримент на території найбільшого в Україні природного резервату. Крім того, враховуючи специфічні особливості Чорнобильського заповідника, це буде ексклюзивний науково-дослідний проєкт, що не має аналогів в Україні. Головна мета цього незвичайного експерименту – розширення інтродукційних територій і вивчення стійкості рослин до умов радіаційного забруднення", – додали в заповіднику.

Там також розповіли, що після закладки ділянки і адаптації рослин до нових умов планується провести ряд досліджень на вивчення їх анатомічних, біохімічних та інших властивостей.

Крім того, в ближній перспективі очікується збільшення кількісного і видового складу ділянки та, у разі позитивних результатів, створення оглядової ділянки рідкісних рослин-інтродуцентів для відвідувачів Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Loading...